Back to Question Center
0

Semalt Expert: Granie w gry SEO

1 answers:

Alexander Peresunko, Semalt Customer Success Manager, mówi, że jeśli chcesz kierować ruchem organicznym do swojej witryny, Twoja gra SEO powinna być na czasie. Różni ludzie uważają jednak, że obrazy nie są tak ważne jak treści. Użytkownicy, którzy wyszukują zdjęcia w Google, Bing i Yahoo, klikną Twoje zdjęcie i przeczytają Twoją historię, jeśli obrazy są odpowiednio zoptymalizowane. Dane pokazują, że witryny ze zoptymalizowanymi obrazami generują większy ruch z Google i innych wyszukiwarek niż witryny bezużyteczne i pozbawione znaczenia obrazy.

1: Wybierz odpowiednie obrazy: Niezbędne jest wybranie atrakcyjnych i odpowiednich zdjęć. Podobnie jak skupiasz się na pisaniu wysokiej jakości treści, powinieneś używać odpowiednich i pięknych obrazów, aby przyciągnąć ruch SEO. Upewnij się, że wszystkie Twoje zdjęcia są wystarczająco atrakcyjne, aby przyciągnąć dużą liczbę odwiedzających. Gdy odwiedzający spędzają więcej czasu w witrynie i klikają zdjęcia lub linki, wszystkie ich odwiedziny będą rejestrowane przez Google Analytics.

2: Właściwe źródło zdjęć: Wierz lub nie, ale właściwe pozyskanie obrazów jest kluczem do udanej witryny lub bloga. Powinieneś legalnie pozyskać swoje zdjęcia i upewnić się, że nie zawierają one praw autorskich. Używanie zdjęcia, na które nie otrzymałeś pozwolenia, jest dużym błędem i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz złapany wcześniej czy później. Shutterstock i GettyImages to dwa niezawodne źródła dostępu do zdjęć pozbawionych praw autorskich. Wyszukiwarka obrazów Google to miejsce, w którym ludzie mogą sprawdzić, czy ich zdjęcia zostały wykorzystane przez kogoś innego. Jest to doskonałe narzędzie do łapania sumów i możesz zgłaszać je do Google. Więc gdzie są najlepsze miejsca do pozyskiwania obrazów? Oto niektóre z naszych ulubionych: Bigstock jest popularną opcją "idź do" w przypadku zdjęć seryjnych. Możesz także wypróbować Twenty20, gdzie można regularnie znaleźć zdjęcia. Unsplash słynie ze wspaniałych zdjęć, których nigdy nie widziałeś, a najlepsze jest to, że te zdjęcia są bezpłatne dla użytkowników.

3: Załaduj swoje obrazy: Jeśli chodzi o przesyłanie zdjęć, powinieneś użyć odpowiednich słów kluczowych w nazwie obrazu. Powinieneś również używać łączników zamiast podkreśleń, aby nadawać nazwy swoim zdjęciom. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rozmiar swoich zdjęć. Jest to jedna z głównych rzeczy, które Google bierze pod uwagę podczas rankingu strony internetowej w swoim algorytmie. Algorytm Google zapewnia najlepszą jakość dla użytkowników, dlatego witryny z odpowiednimi obrazami będą wyświetlane szybko .

4: Umieszczaj obrazy w sposób strategiczny: Zdjęcia mogą zrobić więcej dla twojej witryny niż przekazywać informacje i wyświetlać twoje treści w wynikach wyszukiwania . Obrazy wysokiej jakości są równie ważne, jak treści o wysokiej jakości, ponieważ pomagają poprawić atrakcyjność strony i w dużym stopniu zmniejszyć współczynnik odrzuceń. Ważne jest, aby umieścić zdjęcia strategicznie, zapewniając, że Twoja strona jest lepiej pozycjonowana w wynikach wyszukiwania.

5: Tagi słów kluczowych zoptymalizowanych pod kątem słów kluczowych: Ostatni, ale nie najmniej ważny, powinieneś skupić się na słowach kluczowych zoptymalizowanych dla słów kluczowych i używać ich na wszystkich swoich obrazach. Tagi tytułu pojawiają się po tekście alt w sekcji tagu obrazu. Ważne jest użycie słów kluczowych, aby lepiej zoptymalizować obraz. Używanie słów kluczowych w metadanych obrazu jest również bardzo ważne. Jesteśmy pewni, że ten przewodnik pozwoli lepiej zrozumieć, jak zoptymalizować obrazy dla Google, Bing i Yahoo Source .

November 26, 2017