Back to Question Center
0

Semalt Expert: How Outfox Phishing Scam Professionals

1 answers:

Phishing to metoda hakerska polegająca na nakłonieniu ofiary do kliknięcia konkretnego szkodliwego linku. Z tego powodu jest wielu badaczy i metod radzenia sobie ze spamem, które strony polecają. Na przykład, większość ludzi wie, że kliknięcie przycisku lub linku od szkicowego e-maila może doprowadzić do włamania. O ile te informacje są dostępne, hakerzy wciąż odnoszą sukces w swoich atakach w tym samym stopniu - checkliste umzug schweiz nach. Na przykład hakerzy z Rosji włamali się do Yahoo za pomocą wiadomości e-mail zawierających złośliwe oprogramowanie. Naruszenie informacji przez Komitet Demokratyczny jest skutkiem obecności trojana w panelu podglądu obrazu. Oszustwa związane z phishingiem w Gmailu stają się powszechne z każdym dniem.

Lisa Mitchell, Semalt Customer Success Manager, powiedziała, że ​​większość ataków phishingowych zależy od złośliwego oprogramowania w załączniku lub linku. Wiadomość e-mail musi przekonać ofiarę do wykonania określonej procedury wezwania do działania lub kliknięcia linku umożliwiającego przejście do punktu hakerskiego systemu. Niektóre z metod, których używają hakerzy, to iniekcje SQL i Cross Site Scripting. W wielu przypadkach oszustwa z użyciem kart kredytowych powodują, że wiele osób traci pieniądze. Phishing może także narazić osobę na atak hakerów. Niektóre z typowych ataków phishingowych w tym zakresie obejmują przypadki, w których celebryci rozdają pieniądze osobom, które grożą ujawnieniem zhakowanych zdjęć .

Nie klikaj pozycji na ślepo

Think before click. Możesz uniknąć większości ataków phishingowych, unikając klikania większości wiadomości spamowych. Na przykład niektóre z tych e-maili mogą zawierać wirusy, które mogą zagrozić bezpieczeństwu Twojego systemu komputerowego W innych przypadkach możesz kliknąć łącze i potwierdzić, że należy ono do prawdziwej osoby, co zwiększa podatność na ataki w przyszłości, a także na aktualne ataki. Niektórzy hakerzy stosują takie techniki, jak umieszczanie przycisku anulowania subskrypcji w wiadomości. wiadomości e-mail. Nie klikaj tego linku. Ten efekt potwierdza tylko hakerów, że adres e-mail jest prawidłowy i może wykonywać przyszłe ataki .

Nie pobieraj załączników bez sprawdzania ich ważności. Niektórzy dostawcy poczty e-mail, tacy jak Gmail, mają środki bezpieczeństwa dotyczące skanowania trojanów i wirusów, które mogą występować w wiadomościach e-mail. Te e-maile mogą otwierać drzwi do ataków hakerskich. W przypadku użytkowników Outlooka ustaw podgląd obrazu, aby nie był domyślny. Ten stan jest bieżącą konfiguracją skrzynki e-mail, ale może być różny dla niektórych użytkowników. Podgląd obrazu może wykonywać niektóre skrypty wirusów, które mogą włamać się do przeglądarek użytkownika .

Tylko legalne źródła

Upewnij się, że twoje e-maile pochodzą z legalnego źródła. Niektóre domeny przekręcające są już oznaczone spamem. W rezultacie usuń swoje wiadomości e-mail z folderu spamu tak szybko, jak to możliwe. Ponadto należy rozważyć poszukiwanie możliwych błędów w gramatyce użycia logo niskiej rozdzielczości. W niektórych przypadkach wiadomości phishingowe nie są oryginalne i mogą przedstawiać poważne niedoskonałości w sposobie przypominania niektórych wiarygodnych wiadomości e-mail w witrynie. Dobrze jest również upewnić się, że dostawca poczty e-mail dysponuje solidną procedurą tworzenia kopii zapasowej .

November 23, 2017