Back to Question Center
0

Semalt Expert: Jak zwalczać Ghost Referrer Spam?

1 answers:

Odsyłający spam to stosunkowo nowa i irytująca forma spamu. Bezsensowne strony odsyłające wywołują Twoje strony internetowe i spamują dane Google Analytics. Jeśli zauważysz nagły i nietypowy wzrost ruchu, możesz sprawdzić swoją witrynę pod kątem spamu ze strony odsyłającej - best computer shop san francisco. Powinieneś regularnie sprawdzać raport Google Analytics, aby sprawdzić, czy Twoja witryna otrzymuje prawdziwych użytkowników lub fałszywe wyświetlenia. Istnieją dwa główne typy spamu stron odsyłających: pierwsza dotyczy robotów, które odwiedzają Twoją witrynę i powodują niepożądane działania oraz wyświetlenia, a drugim typem jest losowe pomijanie identyfikatorów Analytics. Twój identyfikator Google Analytics jest losowo wybierany, a Ty zaczniesz otrzymywać ruch, który nic nie znaczy dla Twojej witryny .

Artem Abgarian, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , podaje tutaj kilka praktycznych wskazówek dotyczących zwalczania spamu polecającego.

Spam z robotami gąsienicowymi:

Spam dla kierowców robót gąsienicowych jest jednym z najczęstszych i tradycyjnych rodzajów spamu. Chodzi o pająki i boty, które losowo indeksują twoją stronę i wysyłają fałszywy ruch. Spam robota ignoruje reguły meta wartości i pliku robots.txt, a spam ducha można zatrzymać tylko za pomocą filtrów na koncie Google Analytics. Zalecamy zablokowanie spamu robota przy użyciu pliku .htaccess .

Zablokuj złośliwe roboty w pliku .htaccess:

Możliwe jest blokowanie złośliwych robotów w pliku .htaccess. Powinieneś dodać specjalny kod do pliku .htaccess, a roboty spamujące zostaną zablokowane w krótkim czasie. Należy pamiętać, że ta technika nie działa ze spamem stron odsyłających ghost. Spam Ghost to wyrafinowany typ spamu kierującego i powoduje, że serwery kierujące nie odwiedzają Twojej witryny. Spamboty próbują oszukać swoje konto Google Analytics lub wykraść twój identyfikator analityczny w celu wysłania ci złośliwego ruchu.

Możesz znaleźć swoją stronę na górze wyników wyszukiwania , ale to nie potrwa długo. Hakerzy i spamerzy często korzystają z Google Measurement Protocol, który pozwala im przesyłać dane bezpośrednio na serwery Google Analytics. Jest to główna luka w twoim Google Analytics i powinna zostać rozwiązana jak najszybciej. Problem można rozwiązać, dopuszczając dane tylko z nazw hostów, w których używany jest identyfikator analityczny. Upewnij się, że ustawienia nie są dostosowane do wartości domyślnych; Jedynym problemem z tym rozwiązaniem jest konieczność ręcznego tworzenia filtrów i może to stanowić znaczne obciążenie dla każdego. Należy zapobiegać wysyłaniu spamu do danych Google Analytics i filtrów przez nazwy hostów witryn odsyłających. W tym celu należy włączyć podstawowe środki antyspamowe na swoim koncie Google Analytics i wykluczyć boty spamu i pająki ze statystyk:

1. Przejdź do swojego konta Google Analytics i przejdź na stronę Ustawienia .

2. Sprawdź opcję, która stwierdza "zablokuj znane spamboty".

Jeśli chcesz usunąć spam odsyłający ghost, powinieneś utworzyć listę wszystkich poprawnych nazw hostów i umieścić je w formacie REGEX. Możesz również utworzyć kilka filtrów w Google Analytics i dodać wszystkie witryny, takie jak semalt.com i darodar.com do filtrów, aby je zablokować. Nie należy zapominać, że ta sztuczka działa tylko wtedy, gdy dane historyczne są czyste .

November 26, 2017