Back to Question Center
0

Semalt Expert: Jak zwalczać Ghost Referrer Spam?

1 answers:

Odsyłający spam to stosunkowo nowa i irytująca forma spamu. Bezsensowne strony odsyłające wywołują Twoje strony internetowe i spamują dane Google Analytics. Jeśli zauważysz nagły i nietypowy wzrost ruchu, możesz sprawdzić swoją witrynę pod kątem spamu ze strony odsyłającej. Powinieneś regularnie sprawdzać raport Google Analytics, aby sprawdzić, czy Twoja witryna otrzymuje prawdziwych użytkowników lub fałszywe wyświetlenia. Istnieją dwa główne typy spamu stron odsyłających: pierwsza dotyczy robotów, które odwiedzają Twoją witrynę i powodują niepożądane działania oraz wyświetlenia, a drugim typem jest losowe pomijanie identyfikatorów Analytics. Twój identyfikator Google Analytics jest losowo wybierany, a Ty zaczniesz otrzymywać ruch, który nic nie znaczy dla Twojej witryny - vichy idealia kremas kaina.

Artem Abgarian, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , podaje tutaj kilka praktycznych wskazówek dotyczących zwalczania spamu polecającego.

Spam z robotami gąsienicowymi:

Spam dla kierowców robót gąsienicowych jest jednym z najczęstszych i tradycyjnych rodzajów spamu. Chodzi o pająki i boty, które losowo indeksują twoją stronę i wysyłają fałszywy ruch. Spam robota ignoruje reguły meta wartości i pliku robots.txt, a spam ducha można zatrzymać tylko za pomocą filtrów na koncie Google Analytics. Zalecamy zablokowanie spamu robota przy użyciu pliku .htaccess .

Zablokuj złośliwe roboty w pliku .htaccess:

Możliwe jest blokowanie złośliwych robotów w pliku .htaccess. Powinieneś dodać specjalny kod do pliku .htaccess, a roboty spamujące zostaną zablokowane w krótkim czasie. Należy pamiętać, że ta technika nie działa ze spamem stron odsyłających ghost. Spam Ghost to wyrafinowany typ spamu kierującego i powoduje, że serwery kierujące nie odwiedzają Twojej witryny. Spamboty próbują oszukać swoje konto Google Analytics lub wykraść twój identyfikator analityczny w celu wysłania ci złośliwego ruchu.

Możesz znaleźć swoją stronę na górze wyników wyszukiwania , ale to nie potrwa długo. Hakerzy i spamerzy często korzystają z Google Measurement Protocol, który pozwala im przesyłać dane bezpośrednio na serwery Google Analytics. Jest to główna luka w twoim Google Analytics i powinna zostać rozwiązana jak najszybciej. Problem można rozwiązać, dopuszczając dane tylko z nazw hostów, w których używany jest identyfikator analityczny. Upewnij się, że ustawienia nie są dostosowane do wartości domyślnych; Jedynym problemem z tym rozwiązaniem jest konieczność ręcznego tworzenia filtrów i może to stanowić znaczne obciążenie dla każdego. Należy zapobiegać wysyłaniu spamu do danych Google Analytics i filtrów przez nazwy hostów witryn odsyłających. W tym celu należy włączyć podstawowe środki antyspamowe na swoim koncie Google Analytics i wykluczyć boty spamu i pająki ze statystyk:

1. Przejdź do swojego konta Google Analytics i przejdź na stronę Ustawienia .

2. Sprawdź opcję, która stwierdza "zablokuj znane spamboty".

Jeśli chcesz usunąć spam odsyłający ghost, powinieneś utworzyć listę wszystkich poprawnych nazw hostów i umieścić je w formacie REGEX. Możesz również utworzyć kilka filtrów w Google Analytics i dodać wszystkie witryny, takie jak semalt.com i darodar.com do filtrów, aby je zablokować. Nie należy zapominać, że ta sztuczka działa tylko wtedy, gdy dane historyczne są czyste .

November 26, 2017