Back to Question Center
0

Semalt Expert: Know Your Malware

1 answers:

Użytkownicy komputerów zawsze muszą radzić sobie z problemami mającymi wpływ na komputer, niezależnie od tego, czy problem został opracowany wewnętrznie, czy pochodzi z zewnętrznych źródeł. Jednym z głównych problemów, z którymi użytkownicy muszą sobie radzić na co dzień, jest bezpieczeństwo komputera w związku z infekcją złośliwym oprogramowaniem. Żaden użytkownik nie chce, aby jego komputer działał w sposób sugerujący, że może być zainfekowany - grain pests control. Znaki takie jak powolna wydajność lub ciągłe zamrożenie systemu, skłaniają do myślenia, że ​​szkodliwe oprogramowanie dostało się do komputera i naprawdę martwi się o to .

Najczęstszym podejrzanym o działanie komputera jest wirus, ale czasami jest to złośliwe oprogramowanie, spyware lub adware. Aby uniknąć problemów związanych z dostaniem się do komputera, Lisa Mitchell, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt proponuje rozważenie następujących środków bezpieczeństwa:

Instalowanie oprogramowania antywirusowego lub zabezpieczającego przed złośliwym oprogramowaniem

Sprzedawcy systemów komputerowych i inni dostawcy usług informatycznych oferują oprogramowanie antywirusowe, anty-adware, anty-spyware i inne narzędzia, które mają na celu powstrzymanie wszelkiego rodzaju ataków internetowych na komputer. Egzekwowanie bezpieczeństwa za pomocą anty malware jest całkowicie odpowiedzialnością właściciela komputera, ale niedoinformowani użytkownicy nie zdają sobie z tego sprawy. Są tacy, którzy nawet odinstalują oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, powołując się na jego szybkość i wydajność. Nie możesz popełnić tego błędu, jeśli chcesz, aby Twój komputer służył Ci przez długi czas. Jeśli wydajność komputera spada, lepiej dodać więcej pamięci RAM niż odinstalować aplikacje krytyczne, takie jak aplikacje antywirusowe..

Aktualizacja oprogramowania komputerowego

Jest to kolejny aspekt bezpieczeństwa w Internecie, o którym wiele osób często zapomina. Ważne jest, aby całe oprogramowanie zainstalowane na komputerze było zawsze aktualne. IT to najszybciej rozwijająca się branża, a co za tym idzie, nowe osiągnięcia (zarówno dobre, jak i złe) są odkrywane każdego dnia. Ponieważ dostawcy oprogramowania szukają sposobów na ulepszenie swoich produktów, twórcy szkodliwego oprogramowania i sprawcy zawsze szukają luk w systemach i aplikacjach, aby rozprzestrzeniać swoje złośliwe oprogramowanie. Na szczęście konkurencyjny dostawca oprogramowania tworzy regularne aktualizacje i poprawki do swoich systemów, aby upewnić się, że wszystkie luki w pętlach są zamknięte. Dlatego musisz zastosować aktualizacje i poprawki zaraz po ich wyjściu, ponieważ mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa Twojego komputera.

Zwykłe skanowanie komputera

Większość programów chroniących przed złośliwym oprogramowaniem jest przeznaczona do wykonywania regularnych skanowań zgodnie z określonym harmonogramem, ale czasami użytkownik komputera może zmienić te ustawienia. Utrzymanie domyślnych ustawień umożliwia regularne automatyczne skanowanie w celu upewnienia się, że wykryte złośliwe oprogramowanie zostanie zniszczone przed wejściem do komputera. Jeśli masz wrażenie, że ustawiona częstotliwość automatycznych skanów jest niezadowalająca, możesz w dowolnym momencie wykonać ręczne skanowanie antywirusowe, aby upewnić się, że komputer jest czysty i bezpieczny .

Zabezpieczenie sieci

Złośliwe oprogramowanie może być rozpowszechniane na komputerach podłączonych do sieci. Oznacza to, że jeśli masz sieć 10 komputerów podłączonych do sieci, nawet jeśli proste metody takie jak Wi-Fi i jeden komputer są zainfekowane, to wszystkie pozostałe 9 komputerów może łatwo zostać zarażone. Zapewnienie bezpieczeństwa sieci komputerowych wymaga wprowadzenia skutecznych środków uwierzytelniających w celu kontrolowania nieuprawnionego dostępu do sieci .

Dopóki komputer jest podłączony do Internetu, istnieją nieskończone możliwości dostępu szkodliwego oprogramowania do komputera. Jednak powyższe metody, jeśli są właściwie stosowane, mogą znacznie pomóc w uniknięciu infekcji złośliwym oprogramowaniem oraz w ochronie komputera, plików i użytkowników przed różnymi formami cyberprzestępczości .

November 23, 2017