Back to Question Center
0

Semalt Expert: Narzędzia optymalizacji obrazu

1 answers:

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej jest konieczne, jeśli marzysz o zrobieniu wrażenia na swoich czytelnikach. Dlatego należy używać wysokiej jakości obrazów na swojej stronie internetowej, aby poprawić ogólny wygląd swojej firmy. W związku z tym Nik Chaykovskiy, starszy menedżer ds. Obsługi klienta Semalt przypomina, że ​​konieczne jest zoptymalizowanie zdjęć umieszczonych w witrynie w celu lepszego indeksowania przez Google, Bing i Yahoo - reflektierende stoffe kaufen.

W jaki sposób wyszukiwarki uwzględniają twoje obrazy?

Google, Bing i Yahoo wysyłają zautomatyzowane dane zwane pająkami, aby zaindeksować Twoją witrynę. Pająki i boty wyszukiwarek określają naturę twoich treści internetowych, ale nie są w stanie zobaczyć obrazów. Mogą czytać tylko tekst związany z Twoimi zdjęciami. Za pomocą metadanych i tekstu alternatywnego wyszukiwarki określą niszę i motyw witryny. Pająki wyszukiwarek oglądają obrazy, tagi alt, nazwy plików i podpisy obrazków, aby ocenić naturę twoich zdjęć .

1. Tagi ze zdjęciem:

Znaczniki alt obrazu są dostępne dla użytkownika, którego wzrok jest osłabiony .

2. Nazwy plików obrazów:

Twoje nazwy plików obrazu definiują twoje zdjęcie, takie jak "birds landscape.jpeg". Ta nazwa pliku opisuje, że format zdjęcia to jpeg.

3. Podpisy do obrazu:

Tekst, który jest zapisany pod twoim obrazem, nosi nazwę podpisu pod zdjęciem.

Ważne jest, aby zoptymalizować wszystkie rodzaje tekstu, aby poprawić pozycjonowanie swojej witryny. Ponieważ Google nie widzi twoich zdjęć, powinieneś użyć tekstu alternatywnego (lub tekstu alternatywnego), aby oznaczyć obrazy informacjami, które możesz chcieć udostępnić w wyszukiwarkach. Znaczniki alt pomagają Google, Bingowi i Yahoo zlokalizować twoje zdjęcia i wyświetlić je w SERP.

Optymalizuj znaczniki Alt:

Za każdym razem, gdy użyjesz nowego zdjęcia w swojej witrynie, zostaniesz poproszony o wstawienie znacznika alt. Znacznik alt opisuje twoje zdjęcie i powinno być prawidłowo włożone. Powinieneś napisać znaczniki alt w sekcji opisu alt image i użyć odpowiednich słów kluczowych, aby zoptymalizować swoje zdjęcia.

Nazwa pliku obrazu:

Jeśli chodzi o tworzenie i zapisywanie zdjęć na swoją stronę, powinieneś użyć słów kluczowych w sekcji nazwy pliku. Na przykład, jeśli obraz pokazuje piękne drzewa, możesz nazwać go "zielenią i ptakami". Upewnij się, że podstawowe słowo kluczowe zostało wstawione do nazwy pliku, aby odróżnić obraz od innych zdjęć w Google.

Podpis pod zdjęciem:

Jako dodatkowy środek optymalizacji zdjęć, powinieneś użyć słów kluczowych powyżej i poniżej twoich zdjęć. Na przykład, jeśli masz dwie fotografie celebryty przed i po ślubie, możesz napisać podpis jako "John Cena zyskuje na wadze po ślubie" .

Optymalizacja połączeń z obrazami:

Jeśli chcesz budować linki zwrotne, możesz zoptymalizować je do obrazów za pomocą odpowiedniego tekstu kotwicy. Na przykład, jeśli na zdjęciu pojawi się John Cena, zapaśnik, o którym już mówiono w twojej witrynie, możesz zoptymalizować link do swojego najnowszego zdjęcia .

Sprawdź obrazy w Google Images:

W ostatnim kroku powinieneś sprawdzić zdjęcia w Google Images, upewniając się, że zostały one poprawnie zindeksowane. Na przykład, jeśli nazwa Twojej witryny to www.abc.com, wpisz "site: abc.com" na pasku wyszukiwania grafiki .

Wniosek:

Zoptymalizowane obrazy odgrywają ważną rolę w rankingach wyszukiwarek i pomagają zwiększyć ruch w witrynie Grafika Google. Jeśli uważasz, że twoje obrazy nie są zoptymalizowane, powinieneś to zrobić tak szybko, jak to możliwe. Elance, Freelancer, ODesk i Fiverr to najlepsze miejsca, w których można znaleźć freelancerów, aby wykonać swoją pracę. Last but not least, należy użyć zdjęć royalty-free. Najlepsze zasoby do takich zdjęć to Zdjęcia stockowe, Adobe Stock Images, Getty Images i Pixabay.

November 26, 2017