Back to Question Center
0

Semalt Expert: poznaj spam e-mailowy lub śmieci

1 answers:

Niezamawiane wiadomości, które użytkownicy Internetu otrzymują przez e-maile, są znane jako spam e-mailowy (również znany jako śmieci). Według ekspertów internetowych, wykorzystanie spamu rozprzestrzeniło się "od późnych lat dziewięćdziesiątych i jest obecnie najczęstszym wyzwaniem, przed którym stają użytkownicy sieci. Adresy e-mailowe odbiorców spamu są dostarczane przez spamboty, które są automatycznymi stronami przeszukującymi sieć w poszukiwaniu adresów e-mail.

W tym względzie Oliver King, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , rozważa powszechne rodzaje spamu pocztowego, techniki spamowania i sposoby zatrzymywania wiadomości spamowych - cupids bridal millinery.

Istnieją różne rodzaje spamu pocztowego, z których najpowszechniejsze zostały stworzone w celu udoskonalenia jawnych oszustw lub legalnych programów biznesowych. Zwykle spam wykorzystywany jest w promowaniu dostępu do programów odchudzających, gier hazardowych online, ofert pracy i niedrogich leków farmaceutycznych. Spam służy do przeprowadzania oszustw związanych z wiadomościami e-mail. Znanym przykładem jest oszustwo z góry, gdy ofiara otrzymuje wiadomości e-mail z ofertą, która rzekomo skutkuje nagrodą. Oszuści przedstawiają przypadek, w którym od ofiary żądana jest gotówka z góry, zanim zażąda się kwoty ryczałtowej, która jest wspólna dla wielu przestępców internetowych. Po dokonaniu płatności, oszuści przestają odpowiadać lub wymyślają nowe sposoby wnioskowania o więcej pieniędzy..E-maile phishingowe to kolejna forma oszukańczych spamów, w których wiadomości e-mail pojawiające się jako oficjalne wiadomości od procesorów internetowych, banków i innych instytucji finansowych są wysyłane do osób prywatnych. Zazwyczaj wiadomości phishingowe kierują odbiorców na stronę przypominającą oficjalną stronę organizacji, a użytkownik jest proszony o podanie danych osobowych, takich jak dane karty kredytowej i dane logowania. W związku z tym użytkownicy Internetu są ostrzegani przed otwieraniem wiadomości spamowych, klikaniem lub odpowiadaniem na wiadomości. Ponadto wiadomości spamowe mogą wprowadzać inne typy złośliwego oprogramowania za pośrednictwem skryptów, linków do stron zawierających wirusy lub załączniki do plików.

Spamerzy wykorzystują wiele technik wysyłania niechcianych wiadomości e-mail do odbiorców. Przede wszystkim, Botnety umożliwiają oszustom internetowym wykorzystywanie serwerów C & C lub kontrolerów nakazujących do powszechnego pobierania i dystrybucji spamu. Po drugie, spam Snowshoe to podejście polegające na korzystaniu z szerokiej gamy wiadomości e-mail i adresów IP o neutralnej reputacji w celu szerokiej dystrybucji spamu. Wreszcie, czysty spam e-mailowy to rosnąca technika wśród oszustów. Oznacza to wysyłanie wiadomości e-mail bez linii tematycznych i treści. Metodę można również wykorzystać do zbioru katalogów, w którym atakuje się serwer pocztowy w celu uwierzytelnienia adresów e-mail w celu dystrybucji, określając nieprawidłowe lub odrzucone adresy. W tym oszustwa spamerzy nie wymagają wprowadzania linii wiadomości podczas wysyłania e-maili. W innych przypadkach puste teksty e-mailowe mogą ukrywać określone robaki i wirusy, które mogą rozprzestrzeniać się za pomocą kodów HTML zintegrowanych w wiadomości e-mail .

Odbieranie niektórych rodzajów spamu jest nieuniknione. Jednak internauci mogą zminimalizować ilość śmieci, które trafiły do ​​ich skrzynek odbiorczych. Większość hostów poczty e-mail zapewnia filtrowanie spamu w celu przeniesienia podejrzanych wiadomości do folderu wiadomości-śmieci. Usuwanie, blokowanie i zgłaszanie wystąpień niechcianych wiadomości e-mail to kolejny sposób zapobiegania otrzymywaniu przez użytkowników wiadomości spamowych do ich skrzynek odbiorczych. Dodatkową ochronę można uzyskać, dodając filtrowanie antyspamowe innej strony w wiadomościach e-mail na wiadomościach lokalnych klientów lub nawet tworząc białą listę zawierającą określone adresy lub domeny, którym użytkownik ufa lub chce otrzymywać wiadomości e-mail .

November 23, 2017