Back to Question Center
0

Semalt Expert przedstawia sztuczki, które chronią cię przed oszustwami internetowymi

1 answers:

Musisz znać pojęcia oszustwa internetowego i oszustwa, prawda? Obie są używane zamiennie i faktycznie odnoszą się do tej samej rzeczy. Oszustwo zwykle odnosi się do planu wymyślonego w celu oszukania niczego nie podejrzewających ludzi o ich pieniądze, często z obietnicą rzeczy, która nigdy się nie materializuje, gdy pieniądze zmieniają właściciela. Jak sama nazwa wskazuje, internetowe oszustwa są skierowane do internautów .

Menedżer ds - la roche posay effaclar active matt. Sukcesu Klienta Semalt , Lisa Mitchell, omawia kwestie dotyczące oszustw internetowych, abyś był bezpieczny .

Kto jest zagrożony

Każdy, kto korzysta z usługi online w dowolnym momencie iz dowolnego miejsca na świecie, jest podatny. Nie ma znaczenia, że ​​sprawdzasz posty na osi czasu w mediach społecznościowych, wiadomości e-mail lub czacie na stronie randkowej. Od jego nadejścia internet pomógł milionom ludzi oglądać filmy, otrzymywać wiadomości, czytać blogi, pracować z domu i wiele więcej. Niestety liczba przypadków cyberprzestępczości wzrosła.

Jak to działa

W 2017 r. Liczba przypadków cyberprzestępczości wzrosła o 155% w porównaniu z poprzednim rokiem (2016 r.). To nie jest dobre. Jak to się może stać? Z pewnością powinniśmy być już świadomi wszystkich oszustw, prawda? Cóż, źli faceci są sprytni. Każdego dnia wymyślają nowe sposoby zbierania plonów tam, gdzie nie zasiali .

Weź przykład oszustwa Nigerii 419..Zwykle zaczyna się od e-maila lub wiadomości wysłanej przez damę w niebezpieczeństwie. Kłamała, by być spadkobierczynią, urzędniczką rządu lub przedsiębiorczynią z Nigerii lub Sierra Leone. Teraz jest przynęta: pani chce, żebyś pomógł jej zdobyć pieniądze z lokalnego banku. W jaki sposób? Wysyłając wynagrodzenie, za które płaci za opłatę manipulacyjną. Co otrzymujesz w zamian? Duża część pieniędzy. To się nigdy nie zdarza. Po wysłaniu pieniędzy dama znika w powietrzu. W innych przypadkach mogą poprosić o dane bankowe z żądaniem przesłania pieniędzy na konto. Nie rób tego. Twoje konto bankowe zostanie naruszone. O ile umowa brzmi zbyt dobrze, by mogła być prawdziwa, niektórzy ludzie rzucają ostrożność na wiatr i grają razem .

Oszustwo phishingowe

Jest to prawdopodobnie najczęstszy rodzaj oszustwa. W takim przypadku otrzymasz oficjalnie wyglądającą wiadomość e-mail od swojego banku lub usługi płatności online, takiej jak Paypal. Twierdzą, że Twoje konto wymaga aktualizacji. Tutaj poproszą Cię o kliknięcie linku lub podanie swoich danych, aby zaktualizować je dla Ciebie. Oszustwo phishingowe służy do kradzieży danych osobowych i finansowych .

Wyobraź sobie analogię: jeśli ktoś ukradł twoją kartę kredytową ze swojej torebki, szybko zadzwoniłbyś do banku, aby je poinformować. Niestety cyberprzestępczość jest złożona i nie jest prosta. Mimo to możesz się przed tym wszystkim uchronić, zapoznając się ze wszystkimi rodzajami oszustw internetowych. Zapewni ci spokój ducha, twoje dane osobowe pozostaną bezpieczne i nikt nie dotknie twoich pieniędzy bez twojej zgody. Nie daj się oszukani przez Internet. Ciesz się wygodą internetu w spokoju .

November 23, 2017