Back to Question Center
0

Semalt Expert skupia się na spamie polecającego od Darodar (nie tylko) i jak go zablokować

1 answers:

Skierowanie odsyłające to technika polegająca na powtarzaniu żądań za pomocą fałszywych adresów URL stron odsyłających do stron internetowych, które spamerzy chcą reklamować. Witryny, które publikują swój dziennik dostępu, w tym statystyki strony odsyłającej, przekierują Cię na stronę internetową spamera lub nieumyślnie kierują z powrotem do jego treści. Jego linki będą indeksowane przez Google, Bing i Yahoo, gdy będą indeksować dziennik dostępu - make a logo design online free. Przynosi to korzyści spamerom, ponieważ darmowe linki poprawiają ranking ich stron w wyszukiwarkach .

Niektórzy spamerzy odsyłający pojawiają się w Twoich danych Google Analytics, takich jak darodar.com, make-money-online.7makemoneyonline.com i buttons-for.website.com. Jeśli sprawdzisz statystyki, zobaczysz, że Twoja witryna otrzymuje fałszywy ruch z 100% współczynnikiem odrzuceń. Wszyscy odwiedzający pochodzący z przycisków-for-website.com i make-money-online.7makemoneyonline.com mają średni czas sesji 00:00:00. Ponieważ czas trwania sesji i współczynnik odrzuceń są częścią Google Analytics, skierowania mogą zaszkodzić rankingowi witryny w wynikach wyszukiwania Google. Niski czas trwania sesji i wysoki współczynnik odrzuceń oznaczają, że użytkownicy nie są zainteresowani Twoimi treściami i nie są zaangażowani w Twoje strony internetowe .

Artem Abgarian, czołowy ekspert z Semalt , podziela tutaj wytyczne dotyczące blokowania Darodara i innych?

Istnieją różne sposoby blokowania spamu polecającego w Twojej witrynie, ale najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest używanie CDN, takich jak incapsula.com i cloudflare.com. Dwa inne rozwiązania tego problemu to zablokowanie spamu odsyłającego z dokumentu .htaccess i wewnątrz konfiguracji serwera.

Blokuj Darodar i inni w pliku .htaccess:

Możesz łatwo zablokować spam ze skierowaniami w pliku .htaccess. Powinieneś wstawić następujący kod do pliku lęgowego:

#Block wizyty od darodar.com

RewriteEngine on

RewriteCond% {HTTP_REFERER} ^ http: // ([^.] + \.) * Darodar \ .com [NC]

RewriteRule (. *) Http://www.darodar.com [R = 301, L]

Podobne kody można wykorzystać do zwalczania ruchu z witryn odsyłających do przycisków - for-site.com i money-online.7makemoneyonline.com .

Blok na NGINX:

Możesz zablokować darodar.com na NGINX, edytując pliki konfiguracyjne swojej witryny. Plik konfiguracyjny znajduje się w opcji / etc / nginx / sites-available. Jeśli chcesz zablokować darodar.com,

powinieneś użyć tego kodu:

(http_referer ~ * (darodar.com)) {return 301;}

Podobne kody można wykorzystać do blokowania ruchu przycisków - for-site.com i 7makemoneyonline.com .

Blokuj Darodar i inni na serwerze IIS:

Jeśli korzystasz z serwera Microsoft, przed dodaniem reguł w systemie musisz mieć uprawnienia administratora. Webserver> przepisuj> regułę> to reguła, którą możesz dodać, aby blokować spam odsyłający.

Co zrobić, jeśli masz jakieś inne źródło spamu polecającego?

Można bezpiecznie powiedzieć, że istnieje spammer polecający. Niektóre z nich są bardziej aktywne w Internecie niż inne. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest codzienne sprawdzanie raportu Google Analytics. Jeśli zauważysz podejrzane działania, powinieneś jak najszybciej utworzyć filtry lub zablokować spam odsyłający. Duża liczba stron internetowych traci rangę w wyszukiwarkach z powodu spamu polecającego, dlatego ważne jest, aby zablokować wszystkie witryny podobne do darodar.com, zapewniając bezpieczeństwo i ochronę witryny .

November 26, 2017