Back to Question Center
0

Semalt Expert udostępnia przydatne metody filtrowania spamu i ruchu botów

1 answers:

Prawdopodobnie zalogowałeś się na platformę Google Analytics i zaobserwowałeś darodar.com, złapał i nieobliczalny innych w swoim raporcie polecającym. Lub, z drugiej strony, widzisz monstrualny skok w skoordynowanym ruchu .

Oliver King, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt wyjaśnia, dlaczego filtrowanie spamu jest ważne - marca de oculos de sol.

Na twoich platformach analitycznych pojawiają się dwa rodzaje spamu .

Po pierwsze, boty, które nie odwiedzają twojej witryny. Nazywam je "botami duchów". Te boty to niezafałszowany spam w nieodróżnialnym żyle od spamu e-mailowego, uwagi do spamu i ulotek pod przednią szybą pojazdu.

Po drugie, boty, które zakłócają twoją witrynę. Nazywam je "botami zombie", które generują spam badawczy w wyniku ich różnych celów.

Kto go wykonuje i dlaczego się pojawia?

Ghost-boty to rzeczy wykorzystujące niemalże swobodne podejście, aby dostać się przed grupę ludzi .

Boty zombie to nieudolnie lub obrzydliwie skomponowane boty. Boty w razie wątpliwości są świetne i stanowią część sieci.

Jak to działa

Nie ma kompletnej odpowiedzi dla wszystkich botów (pod nieobecność pomocy Google), ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uporządkować analitykę.

W tej sprawie istnieje wiele strasznych wskazówek. Korzystanie z opcji Odrzucania rekomendacji w ramach usługi nie jest zalecane do rozsyłania spamu w związku z tym, że:

  • Nie jest to porozumienie obejmujące wszystko.
  • Nie jest to wyłącznie precyzyjne.
  • Może po prostu przenieść wizytę do wizyty (brak) / Coordinate.
  • Nie pozwala na sprawdzenie fałszywych alarmów z możliwymi do zweryfikowania informacjami.

Istnieje wiele ustawień regionalnych (liczących wyjątkowo godne zaufania), które sugerują specjalistyczne zmiany po stronie serwera, na przykład .htaccess alter. To także straszna myśl.

W końcu pole wyboru Google Analytics "Channel Known Bots and Bugs" nie powoduje konfliktu z robotami typu ghost i zombie.

Ghost referrers to sesje pojawiające się na egzaminie, które nigdy nie miały miejsca. Bot nigdy nie prosił o żadne dokumenty z twojego systemu. Upowszechnił on wszelkie informacje potrzebne do bezpośredniego wysłania na twoją platformę Google Analytics, kończąc kod egzaminacyjny dowolnym kodem UA.

Boty zombie pozwalają ci na określone opcje, ponieważ naprawdę przeszkadzają i renderują twoją stronę. Nie licząc szansy na obejrzenie aranżacji po stronie serwera, to ćwiczenie instruktażowe InMotion Hostingsolid. Utwierdzenie ich w twoim systemie nie tylko dodaje warstwę czyszczącą do twojej analityki, ale może także zmniejszyć stos twoich zasobów serwera.

Dopóki potwory nie dokonają innego przygotowania, jesteśmy uwięzieni w kanałach, które ewakuują większość ruchu robota bez rejestrowania podstępnych pozytywów .

November 23, 2017