Back to Question Center
0

Semalt Expert ujawnia środki zapobiegawcze dla wirusów komputerowych

1 answers:

W pewnym momencie wszyscy mieliśmy bolesne i niezapomniane spotkania z wirusami komputerowymi. Jedną wspólną rzeczą jest myślenie życzeniowe, na którym znasz sposoby unikania lub eliminowania tych wirusów.

Nie martw się, Ivan Konovalov, jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów Semalt , w tym artykule przedstawia praktyczne sposoby unikania infekcji wirusami komputerowymi - fotografia profesional canon. Należą do nich:

Zawsze pobieraj programy z legalnych i zaufanych źródeł

Wirusy te infekują i kompromitują programy komputerowe, uzyskując w ten sposób wejście do systemu. Należy zatem pobrać programy od prawdziwego dostawcy lub strony trzeciej .

Zachowaj komputerową kopię zapasową

Zawsze wskazane jest posiadanie dodatkowej kopii wszystkich ważnych plików. Kopia zapasowa pozwala odzyskać wszystkie dane i wrócić do normalnych funkcji .

Skanuj i sprawdzaj załączniki wiadomości e-mail

Nowym trikiem w mieście jest infekcja wirusami za pośrednictwem załączników do wiadomości e-mail z intencją lub nieświadomie. Złośliwe załączniki do wiadomości e-mail są wprowadzane do systemu po otwarciu poczty, dlatego należy zeskanować i zweryfikować te załączniki przed pobraniem. Jest to jeszcze bardziej przydatne, ponieważ źródło poczty e-mail może zostać naruszone i nieświadome, że przesyła wirusy.

Zainstaluj rozwiązania antywirusowe i złośliwe oprogramowanie

Zaktualizowane oprogramowanie antywirusowe i złośliwe oprogramowanie sprawiają, że komputer jest odporny na zgłaszanie i usuwanie potencjalnych zagrożeń..Administrator może również uruchamiać częste skanowanie systemu ze względów bezpieczeństwa .

Wyłącz podgląd obrazów wiadomości e-mail

Nie musisz pobierać zainfekowanych plików na załączniki wiadomości e-mail, aby uzyskać wirusy w systemie. Infekcję można rozpocząć od samego podglądu obrazów w wiadomości e-mail. Aby tego uniknąć, wyłącz podgląd obrazu klienta poczty e-mail, oglądając tylko obrazy otrzymane z zaufanych źródeł .

Regularne aktualizacje systemu operacyjnego

Twój system komputerowy pozostanie wolny od wirusów, gdy będziesz próbował cały czas mieć zaktualizowany system operacyjny. Aktualizacje sprawiają, że jest on obeznany i potrafi radzić sobie z najnowszymi wirusami komputerowymi.

Aktywuj komputer Zapora sieciowa

Nawet po aktualizacji programów i systemu operacyjnego zapora jest pierwszą i ostatnią linią obrony komputera przed infekcjami wirusowymi. Utrzymaj go i aktywuj, aby uniknąć infekcji wirusowych osób trzecich.

Korzystaj z praw administratora komputera

Komputer powinien mieć tylko jednego administratora, który posiada wszystkie prawa i uprawnienia do instalowania programów. Wykorzystaj te prawa, aby uniemożliwić zagranicznym użytkownikom narażenie systemu na takie ryzyko.

Regularne monitorowanie systemu PC

Cóż, nie będziesz wiedział, że zapora ogniowa twojego komputera jest dezaktywowana, lub aktualizacje są potrzebne dla twoich programów OS, chyba że regularnie monitorujesz system dla tego samego.

Stosuj się do powiadomień komputerowych

Programy antywirusowe i złośliwe oprogramowanie są kodowane w taki sposób, aby ostrzec użytkownika z wyprzedzeniem, kiedy najnowsze aktualizacje są potrzebne lub dostępne. Powiadomią użytkownika również po wykryciu zagrożeń. Nigdy nie ignoruj ​​takich ostrzeżeń i powiadomień. W tej samej notatce stosuj powiadomienia o wszystkich aktualizacjach komputerowych na dłuższą metę .

Ustanowienie i utrzymanie działu IT

W przypadku dużych organizacji potrzebny jest dział IT w celu utrzymania serwerów i systemów komputerowych w celu zapewnienia płynnego działania .

November 23, 2017