Back to Question Center
0

Semalt Expert w zakresie rozpoznawania i filtrowania ruchu wewnętrznego z Google Analytics

1 answers:

Filtrowanie ruchu jest jednym z głównych wyzwań, a istnieją różne posty na blogu i artykuły na temat sposobów identyfikowania i filtrowania ruchu wewnętrznego z kont Google Analytics.

Jednak ten post, dostarczony przez Andrew Dyhan, najlepszego eksperta z Semalt , spróbuje zaokrąglić najbardziej niezawodne rozwiązania, zapewniając właściwy kod, jeśli będzie to możliwe .

Dlaczego jest to ważne?

W zależności od wielkości firmy ruch wewnętrzny może powodować poważne problemy na koncie Google Analytics. Pracownicy nigdy nie zachowują się jak typowi użytkownicy i mogą zmieniać dane - takie jak wyświetlenia stron, współczynnik odrzuceń i sesje - ducray anacaps price. Co najważniejsze, będą miały wpływ na współczynnik konwersji, strategie ustalania stawek, decyzje biznesowe i budżet Twojej organizacji. Jeśli chcesz odfiltrować jak najwięcej ruchu dostawców i pracowników, powinieneś zastosować podejście wielopoziomowe i połączyć różne rozwiązania .

Filtrowanie adresów IP:

Filtrowanie pracowników według adresów IP jest jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów. Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, możesz łatwo wykluczyć ruch na swojej stronie pochodzący z podejrzanych adresów IP. Z drugiej strony firmy wielonarodowe mają własne statyczne adresy IP, co oznacza, że ​​nie możemy blokować ruchu pochodzącego z tych adresów IP. Ponadto nie można zapobiec ruchowi pochodzącemu z biura. Jeśli nie jesteś pewien swojego adresu IP, możesz wyszukać w Google hasło "mój adres IP". Możesz także skorzystać z innych narzędzi lub sprawdzić u swojego eksperta IT .

adres IPv4 będzie wyglądał podobnie jak 192.148.1.1, a adres IPv6 będzie wyglądał jak 2001: 0db8: 85a6: 0044: 1000: 1a2b: 0357: 7337. Google rozpoznaje i obsługuje filtry dla IPv4 i IPv6.

Tworzenie filtrów:

Właściwa procedura jest dość prosta, ale powinieneś mieć uprawnienia do edycji na poziomie konta, aby tworzyć filtry. Przejdź do sekcji Administrator i wybierz opcję Wszystkie filtry po lewej stronie. Dla jednego adresu IP powinieneś użyć domyślnego filtru i wkleić poprawnie adres UP. Dla zakresu adresów IP powinieneś wybrać filtry niestandardowe i kliknąć opcję Wyklucz. Następnie należy wprowadzić wyrażenie regularne dla zakresu adresów IP.

Filtrowanie według domeny sieciowej

Jeśli jesteś właścicielem dużej firmy, być może będziesz musiał filtrować według domeny sieci. Istnieje kilka programów do przeszukiwania domen, w których należy wpisać adres IP i sprawdzić, czy zwrócono nazwę organizacji. W przypadku małych firm zazwyczaj jest to nazwa usługodawcy. Należy sprawdzić status, przechodząc do raportu Domain na swoim koncie Google Analytics. Zachowaj ostrożność przy tworzeniu filtrów domen sieciowych i adresu IP i upewnij się, że nie odfiltrowałeś tych, którzy nie są pracownikami .

Filtr według niestandardowego wymiaru:

Jeśli nie możesz zidentyfikować pracownika według jego lokalizacji, powinieneś poszukać mniej niż idealnych rozwiązań. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak określenie kogoś jako pracownika i zapisanie go jako niestandardowego wymiaru na poziomie użytkownika. Wymiar niestandardowy to jedyny sposób dodawania informacji do konta Google Analytics o sesjach, użytkownikach, określonych trafieniach i użytkownikach. Wymiary niestandardowe są dostępne w Universal Analytics i zapewniają większą elastyczność i charakterystykę niż w przypadku poprzedników - zmiennych niestandardowych .

November 26, 2017