Back to Question Center
0

Semalt Expert: What Is Referrer Spam & Czy to naprawdę działa?

1 answers:

Spam polecany to ruch o niskiej jakości, który dociera do Twojej witryny przez podejrzane źródła, takie jak darodar.com. Możliwe jest tworzenie filtrów wykluczających ruch z tych domen. Wykluczając osoby odsyłające, zapobiegasz trafieniom o niskiej jakości w statystykach Google Analytics. Generowanie ukierunkowanego ruchu w witrynie powinno być głównym problemem podczas prowadzenia witryny handlu elektronicznego. Cotygodniowa lub miesięczna analiza konta Google Analytics jest ważna, abyś mógł osiągnąć pożądane wyniki w mgnieniu oka - solgar same.

Frank Abagnale, czołowy specjalista z Semalt , omawia w tym artykule pomocne kwestie w tym zakresie .

Co to jest spam stron odsyłających?

Podczas przeglądania konta Google Analytics możesz zobaczyć w raporcie pewne dziwne odwiedziny i nigdy o nim nie słyszałeś. Jest to spam kierujący, który generuje wiele trafień każdego dnia, a współczynnik odrzuceń wynosi do 100%. W skrócie, strona odsyłająca to wszystko, co przekierowuje odwiedzających do innej witryny. Tak więc, linki takie jak wyszukiwarek , reklamy banerowe, e-maile i linki partnerskie są odsyłane, jeśli przekierowują ruch do dziwnych źródeł .

Z technicznego punktu widzenia spam odsyłający jest własnością żądania HTTP wysłanego przez przeglądarkę pod konkretny adres URL, adres IP lub link partnerski. Polecający są przydatni tylko wtedy, gdy są naturalnie stworzeni przez Google, Bing i Yahoo. Ponieważ program wywołujący HTTP jest otwarty na modyfikacje i zmiany, jest to duże nadużycie ze strony spamerów i powinno zostać usunięte tak szybko, jak to możliwe. Istnieją dwa główne powody, dla których spamerzy decydują się na wysyłanie do nas ruchu odsyłającego.

1. Zwiększ ruch na własnych stronach internetowych

Hakerzy i spamerzy opracowują automatyczne skrypty, aby wygenerować setki do tysięcy odwiedzin z fałszywymi adresami URL stron odsyłających. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że wysyłają fałszywy ruch do różnych stron internetowych w celu utworzenia linków wstecznych i zwiększenia ruchu na własnych stronach internetowych. To generuje dla nich dochody, a pozycja ich stron jest poprawiona w wynikach wyszukiwania .

2. Zwiększ linki zewnętrzne

Niektóre strony publikują dziesiątki artykułów dziennie, a to jest celem spamerów. Obejmują one linki zwrotne i przypisują autentyczne źródła. Celem hakerów jest uzyskanie linków zwrotnych na swoich stronach internetowych przy użyciu tych linków. Każdego dnia powstaje wiele linków wstecznych, a ranking ich witryn poprawia się w ciągu kilku dni.

Czy działa przekierowanie ze strony odsyłającej

?

Nie, to nie działa i jest zatrudniony tylko przez podejrzane organizacje SEO. Firmy te obiecują zwiększyć ruch na Twojej stronie, ale ich obietnice są oparte na strategiach SEO dotyczących czarnego kapelusza. Nie możemy zaniedbać faktu, że nie ma sposobu na pozbycie się spamu ze strony odsyłającej. Zwiększają ruch na stronie internetowej, ale długoterminowe wyniki nie są nieskuteczne. Można bezpiecznie wspomnieć, że spam odsyłający może zniszczyć wydajność Twojej witryny w wyszukiwarkach i zwiększa współczynnik odrzuceń. Współczynnik odrzuceń odgrywa istotną rolę w rankingach wyszukiwarek. Kiedy odbicie jest wysokie w porównaniu z innymi podobnymi stronami, musisz popracować nad jakością swoich artykułów, a ranking witryny powoli spadnie, niezależnie od tego, jak niesamowita jest optymalizacja Twojej wyszukiwarki. Poza tym możesz zaobserwować wzrost przepustowości, który może zwiększyć rachunki hostingowe bez powodu .

November 26, 2017