Back to Question Center
0

Semalt Expert wie, jak blokować spam odsyłający w Google Analytics

1 answers:

Skierowanie ze strony klientów denerwuje wszystkich, szczególnie osoby prowadzące witrynę handlu elektronicznego. Przeglądając dane witryny Google Analytics, możesz zaobserwować przypadki spamu odsyłającego trafiającego do Twojej witryny. Trudno jest oszacować i ocenić rzeczywistą skuteczność działań marketingu internetowego .

Większość wytycznych dotyczących usuwania spamu ze strony odsyłającej wydaje się nie działać - no deposit casino bonus codes for existing usa players. W wielu przypadkach ludzie inwestują fundusze w agentów SEO w czarnych kapeluszach, którzy w efekcie dają ludziom ruch ze strony spamu lub bota. Istnieją metody, które mogą pomóc w usuwaniu ruchu spamu ze strony Google Analytics.

Niektóre techniki radzenia sobie ze spamem definiuje tutaj Andrew Dyhan, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt .

Co to jest spam odsyłający

Spam polecany to ruch przychodzący do Twojej witryny z innych domen. W większości przypadków wszelkie linki zwrotne przekazują użytkownikowi dane o spamie polecającym. Niektóre domeny zawierające fałszywe odwiedziny w sieci pochodzą z botów lub sieci botów. Spam polecający może występować na dwa sposoby:

wizyty Ghost

Ten spam odsyłający pojawia się na Twojej stronie Google Analytics. Podobnie fałszywe odwiedziny w Internecie mogą pojawiać się w danych analitycznych, ale nie w panelu witryny. Te anonimowe wizyty na stronie są wizytami stron duchów .

Crawlers

Niektóre domeny mogą zawierać roboty ruchu. Uzyskanie odwiedzin przez witryny z botów może spowodować, że witryna uzyska liczne odwiedziny ze źródeł innych niż ludzie. Botnety i roboty indeksujące mogą powodować wiele niepożądanych skutków dla informacji na stronie internetowej .

W obu przypadkach ruch odsyłający prowadzi do fałszywych informacji o postępie kampanii marketingowej. Co więcej, liczne wizyty na stronach duchów pochodzące ze spamu polecającego sprawiają, że proces selekcji jest trudny do monitorowania i dostosowania do wspólnego celu .

Usuwanie spamu ze strony odsyłającej

Osoby mogą usunąć ten ruch z Google Analytics po wykonaniu kilku prostych czynności. Jedną z najbardziej skutecznych metod wykonania tego zadania jest umieszczenie pliku .htaccess w katalogu głównym swojej domeny. Ten plik kieruje robotami w odpowiedni sposób do obsługi żądań serwera. Osoby korzystające z serwera Apache mogą uruchamiać niektóre komendy, aby dokonać tego dostosowania. Niezbędna jest kontrola tego procesu. Wyciągnięcie całej witryny jest bardzo proste podczas uruchamiania kodów.

Zaawansowane filtry spamu mogą pomóc w usuwaniu spamu ze strony odsyłającej. Na koncie Google Analytics możesz użyć tej funkcji w menu administratora. Co więcej, możesz dodać niestandardowe filtry do narzędzia. Te filtry mogą blokować ruch pochodzący z konkretnej domeny. Możliwe jest również zapobieganie ruchowi przy użyciu adresu IP. Bezpieczny dostawca usług poczty e-mail może pomóc w wykryciu niektórych ataków spamowych kierowanych na konta e-mail użytkowników.

Wniosek

Spam polecający może zmniejszyć dokładność informacji na koncie Google Analytics. Konieczne jest usunięcie skierowanego ruchu spamowego, ponieważ te fałszywe wyniki mogą prowadzić do marnowania zasobów. Ponadto ten ruch powoduje, że ludzie podejmują błędne decyzje dotyczące sposobu prowadzenia kampanii marketingowej w Internecie . Dla każdej firmy lub firmy niezbędne jest zajmowanie się spamem polecającym. Niektóre z pomysłów, które można wykorzystać do wyeliminowania spamu polecającego, znajdują się w tej wytycznej .

November 24, 2017