Back to Question Center
0

Semalt Expert: Windows PC Ochrona przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem

1 answers:

Ciągle zmieniający się system Windows sprawia, że ​​nie jesteśmy w stanie polecić każdemu najlepszego programu antywirusowego, mimo że od ponad 20 lat sugerujemy ludziom kilka programów antywirusowych. Jednak podstawową koncepcją jest to, że im bardziej jest się świadomym, że dana osoba jest zagrożona, tym mniej prawdopodobne jest, że zainfekuje ona komputer, a nie tylko antywirus.

Oliver King, kierownik ds. Obsługi klienta Semalt Digital Services, zapewnia wgląd w przewodnik ochrony komputera z systemem Windows.

Złośliwe oprogramowanie

W przeciwieństwie do przeszłości, gdzie amatorzy wprowadzają złośliwe oprogramowanie, w dzisiejszych czasach złośliwe oprogramowanie staje się wielkim biznesem - speak to computer experts online. Po pierwsze, zbierają dane osobowe, które obejmują, ale nie ograniczają się do osobistych danych finansowych i haseł. Oprócz tego opracowują sposoby szantażowania ludzi w poszukiwaniu oprogramowania ransomware. Aby przeciwdziałać tym wszystkim, upewnij się, że kopia zapasowa w trybie offline jest dla Ciebie cenna .

Kodowanie i badanie przesiewowe

Windows jest uznawany za inicjowanie produktów AV w celu przeciwdziałania niepewności. Konkretnie, wprowadzenie Trustworthy Computing Initiative przez jednego z założycieli firmy Microsoft, Billa Gatesa, sprawiło, że bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. W dzisiejszych czasach Windows 10 zawiera kilka zabezpieczeń i technologii mających na celu złagodzenie potencjalnych zagrożeń. W rzeczywistości uzasadnione jest stwierdzenie, że głównym zagrożeniem jest Oracle java, który jest użytkownikiem zewnętrznym i innym oprogramowaniem Adobe .

Poza tym, przeglądarki internetowe robią znaczne postępy w zabezpieczaniu swoich produktów. Na przykład, Chrome zabezpiecza przeglądarkę, ponieważ jest piaskownicą, z drugiej strony Google wprowadza to, co określa jako" błąd " bounty "program, który zatrudnia ekspertów, którzy szukają luk w pętlach w Chrome lub Androidach, płacą ogromną sumę, do stu tysięcy dolarów amerykańskich, lub więcej niż trzy miliony w zeszłym roku."

Ponadto firma Google opracowała "bezpieczne przeglądanie", w którym można zidentyfikować witryny, które nie zawierają złośliwego oprogramowania. Wszystkie przeglądarki Safari, Firefox, Chrome i Vivaldi firmy Apple używają tej metody, podczas gdy system Windows 10 stosuje filtr SafeScreen. Ponadto osoby korzystające z systemu Windows 10 muszą zaktualizować przeglądarki za pomocą narzędzi, takich jak Patch My PC, Personal Software Inspector lub użyj programu Kaspersky Software Updater .

Problem AV

Justin Schuh, ekspert ds. Bezpieczeństwa Chrome, zaatakował Vesselin Bontchev, eksperta ds. AV. Ponadto, Robert O'Callahan jest w trakcie nagrywania, doradzając ludziom, aby wyłączyć oprogramowanie AV, ale nie Microsoft. Dlatego stało się normą, że programiści nie doradzają ludziom, dlaczego AV nie działają, ponieważ w pewnym sensie odnoszą korzyści ze współpracy AV. Jednak system Windows pozostaje najmniej krytykowany, co może uczynić go najlepszą alternatywą .

Sposoby przeciwdziałania temu

Eksperci uważają, że AV nie jest najlepszym rozwiązaniem, najlepszym sposobem jest użycie systemu Windows 10 przy użyciu filtru SmartScreen, podstawowej telemetrii i heurystyki opartej na chmurze. Po drugie, używaj systemu Windows, a nie administratora, ale standardowego użytkownika. Po trzecie, zapewnić regularną aktualizację oprogramowania na komputerze. Oprócz tego wykonaj kopię zapasową wszystkich danych. Co więcej, wykonaj okresowy test na najlepszy program antywirusowy, a następnie skorzystaj z systemu Windows 10, aby odświeżyć, zresetować i odzyskać opcje.

AV Choice

Z drugiej strony, dla tych, którzy nie używają Windowsa, są jedne z najlepszych AV na rynku, które obejmują Avast, AVG, Bitdefender, Kaspersky i Trend Micro. Zawsze zaleca się stosowanie takiego, który odpowiada Twoim potrzebom w oparciu o wydajność .

November 23, 2017