Back to Question Center
0

Semalt: Główna różnica między tekstem alternatywnym a tytułem obrazu

1 answers:

Obecnie obrazy stają się użytecznymi elementami stron internetowych. WordPress dostarczył kilka sposobów dodawania obrazów do treści internetowych, a prawie każdy wydawca internetowy może to zrobić w ciągu kilku minut. Jednak ważne jest, aby nie tracić czasu na wypełnianie "Szczegóły załącznika" obrazu - scivolo bambini giardino. W szczególności najlepiej wykorzystaj tagi Alt Text i Tytuły swoich obrazów. Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt przypomina, że ​​te dwa atrybuty określają komunikatywną wartość obrazu i jego ranking na SERP. Poprawiają także zaangażowanie użytkowników, a tym samym pomagają budować dobrą reputację Twojej witryny.

Co to jest obraz Alt Text and image title w WordPress?

Tekst alternatywny lub alternatywny tekst jest dodawany do szczegółów obrazu, aby działał jako symbol zastępczy w przypadku, gdy obraz długo się ładuje lub nie ładuje się wcale. Zamiast tego, że użytkownik nie widzi nic (co może powodować złe wrażenia użytkownika), widzą opis obrazu - tekst alternatywny .

Tekst alternatywny jest przeznaczony nie tylko dla użytkowników, ale także dla wyszukiwarek . Gdy wyszukiwarka taka jak Google indeksuje witryny, nie może odczytać obrazów, ale może odczytać tekst alternatywny obrazu. Jeśli ten tag zostanie zoptymalizowany, wyszukiwarka sprawi, że obraz, a co za tym idzie, witryna będą miały lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania .

Tytuł obrazu ma również wiele zalet w witrynie. Kiedy przesuniesz wskaźnik myszy nad obrazem, możesz zauważyć, że pojawia się pewien tekst opisowy. To jest tytuł obrazu i zapewnia lepsze zrozumienie obrazu. Co ważniejsze, tytuł pomaga czytelnikom z wadami wzroku zrozumieć obraz. Zwykle odwiedzający korzystają z oprogramowania do odczytywania zawartości ekranu, aby czytać treści na stronach internetowych. Gdy oprogramowanie osiąga położenie obrazu, odczytuje tytuł obrazu dla użytkownika. Jeśli nie podano tytułu, czytnik ekranu nie zwraca niczego i przenosi się do następnej części treści, którą może przeczytać .

Dodawanie obrazu Alt Text do obrazu w WordPressie

Istnieją dwa sposoby dodawania Alt Text do swoich obrazów. Masz szansę dodać tekst podczas przesyłania obrazu za pomocą wbudowanego narzędzia do przesyłania plików dostarczonego przez WordPress. Druga metoda polega na otwarciu biblioteki multimediów, znalezieniu obrazu i kliknięciu linku Edytuj znajdującego się pod tym obrazem .

Dodawanie tytułu obrazu w WordPressie

Należy zauważyć, że określenie "tytuł obrazu" w WordPress może być używane w znaczeniu dwóch różnych rzeczy. Podczas przesyłania obrazu za pomocą narzędzia do przesyłania mediów WordPress, zobaczysz pole tytułu. Tekst wprowadzony w tym polu nazywa się tytułem, ale jest używany przez bibliotekę multimediów WordPress do wyświetlania listy obrazów i innych plików multimedialnych w bibliotece. Jednak nie jest to tytuł, który odwiedzający zobaczą, gdy wskaźnik myszy spoczywa na obrazie .

Oto jak dodać tytuł obrazu, który użytkownik powinien zobaczyć:

Jeśli używasz wizualnego edytora postów, możesz kliknąć obraz, a następnie przycisk edycji. Na wyskakującym ekranie, kliknij Opcje zaawansowane, a otrzymasz opcję dodania atrybutu tytułu .

Jeśli możesz napisać kod HTML, użyj edytora tekstu, aby dodać atrybut title.

Zarówno obraz Alt Text, jak i tytuł są ważne dla witryny. Użyj ich, aby nadać zdjęciom i całej witrynie jakąś osobowość. Upewnij się, że wszystkie Twoje obrazy WordPress są dobrze oznakowane dzięki zoptymalizowanym tekstom i tytułom alternatywnym. Przekierujesz swoją witrynę o krok do przodu, aby uzyskać lepszą pozycję w rankingu dla SERP i będzie ona bardziej przyjazna dla użytkownika .

November 26, 2017