Back to Question Center
0

Semalt: Jak filtrować ruch wewnętrzny w Google Analytics?

1 answers:

Wiele firm zarządza swoimi klientami za pomocą narzędzi do monitorowania ruchu. Adres IP użytkownika może być niezbędną techniką monitorowania jakości odwiedzin w sieci przychodzących do Twojej domeny. Osoby korzystające z witryn e-commerce zatrudniają umiejętności z zakresu marketingu cyfrowego , takie jak SEO, aby pozyskać klientów. Metody te wykorzystują narzędzia takie jak Google Analytics, które mają tendencję do monitorowania i dawania głębokiego sposobu na osiągnięcie celu. Narzędzia takie jak Google Analytics (GA) zawierają istotne informacje, takie jak ruch w witrynie i konwersje - vps cheapest hosting. Jednak w niektórych przypadkach ruch może pochodzić z własnej firmy. Niektóre zastosowania witryny w organizacji mogą powodować odwiedziny w internecie, co niekoniecznie oznacza, że ​​dokonują konwersji na sprzedaż. Na przykład czasami Twoja firma może aktualizować strony internetowe, takie jak logo, czcionki i treści .

Istotne jest filtrowanie ruchu wewnętrznego z danych GA, aby uzyskać dokładny obraz zachowań rynkowych. Aby odnieść sukces, przejdź do następujących praktycznych wskazówek dostarczonych przez Rossa Barbera, wiodącego eksperta od Semalt .

Dane, które mają ruch wewnętrzny, mogą prowadzić do błędnego obrazu taktyk marketingu internetowego. Co więcej, pochyla dane, utrudniając dostosowanie taktyk marketingowych. Osoba z witryną musi wprowadzić pewne zmiany w GA, aby filtrować ruch wewnętrzny od wyświetlenia na wykresie rekordu gościa.

Ważne informacje o adresie IP

Kiedy przeglądarka próbuje wejść na stronę internetową, serwer rejestruje wizytę internetową według adresu IP. Adres IP przypomina standardowy adres fizyczny, tyle tylko, że jest dostępny w Internecie. Większość dostawców usług internetowych utrzymuje łączność internetową, co daje serwerowi żądanie adresu IP. Najłatwiejszym sposobem uzyskania adresu IP komputera jest wyszukiwarka . Na przykład proste wyszukiwanie w Google "jaki jest mój adres IP". Możesz przejść do statycznego planu IP w planie połączenia internetowego swojej firmy. Po uzyskaniu adresu IP można wykluczyć jego wizyty w Google Analytics .

Jak filtrować ruch wewnętrzny w Google Analytics

Aby osoba mogła filtrować ruch wewnętrzny, konieczne jest konto GA. Powinieneś zalogować się na swoje konto GA. Po zalogowaniu możesz wykluczyć swój adres IP. Aby to zrobić, przejdź do karty administratora. Możesz go znaleźć na pasku bocznym lub prawym górnym rogu widoku natywnej witryny. Z tego panelu kliknij menu "dodaj filtr". Kliknij ten czerwony przycisk i ustaw nazwę używanego filtru. Być może będziesz musiał wprowadzić przyszłe dodatki do niestandardowych filtrów, dlatego konieczne jest wpisanie nazwy .

Kliknij rozwijane menu i wybierz opcję "wybierz typ filtra". W tej opcji możesz wpisać adres IP, który chcesz wykluczyć. Wprowadź adres IP używanego komputera lub statyczny adres IP swojej firmy. Ten adres IP można znaleźć na podstawie wyszukiwania wykonanego w pierwszym kroku. Zawsze pamiętaj, aby zapisać wszelkie zmiany wprowadzone w GA. Zawsze masz wiele widoków, by cofnąć zmiany na wypadek, gdyby coś poszło nie tak

November 26, 2017