Back to Question Center
0

Semalt: Jak i dlaczego musisz zablokować swój adres IP w Google Analytics

1 answers:

Możliwe jest otrzymywanie setek lub nawet tysięcy widoków w poście na blogu, a mimo to nie otrzymują oni kontaktów ani komentarzy na ten temat. Witryna może wskazywać, że była oglądana przez wielu widzów, ale odpowiedź w postaci komentarzy i kontaktów wskazuje inaczej. Odbywa się to na koncie Google Analytics. Dane, które pokazują reakcję widza, są określane jako dane raportowania. Dane raportowania mogą być niedokładne, jeśli adres IP konta Google Analytics nie jest zablokowany.

W celu uzyskania dokładnych danych sprawozdawczych konieczne jest zablokowanie adresu IP używanego codziennie na stronie internetowej - metal chairs restaurant repair. Dobrze, że strona internetowa otrzymuje dość dużą liczbę wyświetleń. Można mieć pokusę, by sądzić, że jeśli strona internetowa wskazuje, że otrzymuje kilka wyświetleń, jest w stanie uzyskać większe przychody z reklam. Wręcz przeciwnie, tak nie jest, ponieważ dane raportowania nie są dokładne, jeśli adres IP tej konkretnej strony internetowej nie odzwierciedla tego faktu. Dlatego wykorzystanie tych danych do przekonania potencjalnego reklamodawcy może wprowadzać w błąd. Lepiej jest zdobyć niewielką liczbę użytkowników strony internetowej, której statystyki są wiarygodne, na przykład wiedząc, co robią, odwiedzając tę ​​stronę, a otrzymując grupę widzów, których intencje nie są jasno określone .

Możliwe jest zablokowanie adresu IP, jeśli postępuje się zgodnie z tą prostą procedurą, wyjaśnioną przez Ryana Johnsona, starszego dyrektora ds. Sprzedaży Semalt .

Krok 1: Identyfikacja adresu IP

Większość ludzi spędza długie godziny na swoich komputerach i nie ma pojęcia o swoim adresie IP. Aby znaleźć adres IP, wystarczy po prostu Google "jaki jest mój adres IP?" z wyników, numer, który będzie wyświetlany u góry strony, to adres IP. Ważne jest, aby zapamiętać ten numer, jeśli nie, można go zapisać na przyszłość .

Krok 2: Logowanie

Następnym krokiem jest zalogowanie się na koncie Google Analytics, w którym chcesz zablokować adres IP .

Krok 3: Wybór konta

Po zalogowaniu się na koncie Google Analytics, należy wybrać konto, na którym ma zostać zablokowany adres IP .

Krok 4: Wybór linku administratora

Po wybraniu konta należy przejść do prawego górnego rogu ekranu i kliknąć link Administrator .

Krok 5: Wybór filtrów

Po otwarciu linku Administrator, opcja "Wszystkie filtry" powinna zostać wybrana z sekcji konta .

Krok 6: Wybierz nowy filtr

Kolejnym krokiem jest kliknięcie na Nowy filtr. W polu nazwy można wybrać dowolną nazwę dla adresu IP. Już zdefiniowany filtr i opcja "Wyklucz" powinny pozostać zaznaczone. Drugie menu powinno zostać zmienione i zapisane jako "ruch z adresu IP", a trzecie menu pozostało niezmienione. Adres IP z wyszukiwarki Google należy wprowadzić w odpowiednim polu, a następnie wybrać dostępny profil i go dodać. Ostatnim krokiem jest jego zapisanie .

Po zapisaniu adres IP został pomyślnie zablokowany przed raportowaniem .

November 24, 2017