Back to Question Center
0

Semalt: Jak śledzić ruch w mediach społecznościowych za pomocą Google Analytics?

1 answers:

Google Analytics pozwala nam sprawdzić, skąd pochodzi ruch i jak przyciągnąć odwiedzających treściami wysokiej jakości. Dodatkowo możemy szybko skonfigurować cele, które odpowiadają naszym potrzebom biznesowym i możemy zmierzyć, czy użytkownicy spełniają nasze cele. Dzięki Google Analytics bardzo łatwo uzyskasz cenne informacje o swoich czytelnikach. Pomaga także zidentyfikować i ocenić ruch w mediach społecznościowych. Facebook, Twitter, Google+, Instagram i LinkedIn to najbardziej znane serwisy społecznościowe, które wysyłają różnych użytkowników do Twojej witryny i możesz śledzić je za pomocą konta Google Analytics - farbenmix stoffe.

Tutaj Ross Barber, najlepszy profesjonalista z Semalt , nauczy Cię, jak korzystać z Zaawansowanych Segmentów do segmentowania ruchu w mediach społecznościowych. Możesz również obserwować zachowanie swoich gości na swojej stronie internetowej .

Pierwsze kroki z Google Analytics:

Zanim się w nią zagłębisz, upewnij się, że używasz nowej wersji Google Analytics. W tym celu wystarczy zalogować się na swoje konto i kliknąć opcję Nowa wersja w lewym górnym rogu .

Krok 1: Zidentyfikuj źródła ruchu:

Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie, które witryny społecznościowe wysyłają największy ruch do Twojej witryny. W tym celu należy przejść do opcji Źródła odwiedzin i wybrać Cały ruch.

Krok nr 2: Utwórz zaawansowany segment:

Po prawidłowym zidentyfikowaniu źródeł ruchu następnym krokiem jest utworzenie zaawansowanych segmentów dla tych witryn, aby można było podzielić ruch na różne kategorie. Alternatywnie możesz ustawić różne segmenty i porównać je, aby ocenić różnicę.

Krok 3: Segmenty ruchu na Twitterze:

Możliwe jest tworzenie zaawansowanych segmentów dla konta Twitter, aby sprawdzić, w jaki sposób porównuje się z innymi serwisami społecznościowymi. W tym celu należy kliknąć opcję Zaawansowane segmenty na koncie Google Analytics i utworzyć nowy niestandardowy segment. Następnie powinieneś nadać właściwej nazwy temu segmentowi i dołączyć do niego twitter.com, TweetDeck, HootSuite, bit.ly i t.co .

Krok 4: Segmenty ruchu na Facebooku:

Możesz także utworzyć segmenty ruchu na Facebooku, które są tworzone dokładnie tak, jak zrobiłeś to dla swojego konta na Twitterze - wystarczy zmienić nazwy filtrów na facebook.com i m.facebook.com.

Krok 5: Segmenty ruchu w Google+:

Możesz łatwo tworzyć segmenty ruchu w Google+ tak, jak utworzyłeś segmenty Facebooka i Twittera. Wszystko, co musisz zrobić, to nazwać swój filtr jako plus.url.google.com. Bezpiecznie jest powiedzieć, że Google+ wysyła większość ruchu z linku plus.url.google.com. Zobaczysz też niektórych użytkowników z adresu URL Google.com, ale nie ma potrzeby dodawania go do sekcji Filtry.

Ruch w mediach społecznościowych:

Teraz wiesz, jak tworzyć różne segmenty, łatwo jest też tworzyć segmenty dla wszystkich innych witryn społecznościowych. Możesz korzystać z wielu segmentów i uwzględniać użytkowników ze StumbleUpon, Delicious, Digg, LinkedIn i Instagram .

Na przykład poniżej znajdują się strony internetowe, które można umieścić w segmentach z komunikatem LUB:

1. t.co

2. Twitter.com

3. HootSuite

4. Bit.ly

5. TweetDeck

6. Facebook.com

7. plus.url.google.com

8. m.facebook.com

9. LinkedIn

10. Reddit

To tylko kilka przykładów, ale możesz utworzyć wiele segmentów dla różnych serwisów społecznościowych w oparciu o Twoje wymagania .

November 26, 2017