Back to Question Center
0

Semalt: Jak uniknąć złośliwego oprogramowania

1 answers:

Złośliwe oprogramowanie jest ukartowane na słowie złośliwego oprogramowania. Nie ma ograniczeń co do tego, co stanowi złośliwe oprogramowanie. Dlatego złośliwe oprogramowanie, w najprostszej formie, odnosi się do wszystkiego, co dostaje nielegalne wejście do komputera osoby. Nie popełniaj błędów, intencja oprogramowania polegającego na nielegalnym wprowadzaniu do sieci może się różnić - san mateo computer stores. Jednak nie ma on uzasadnionego celu na danym komputerze, dlatego kategoryzuje się jako szkodliwe oprogramowanie

Menedżer sukcesu klienta Semalt , Ivan Konovalov, wie, co zrobić, aby uniknąć włamań szkodliwego oprogramowania .

Wcześniejsze typy złośliwego oprogramowania były próbą ich twórców, aby pokazać swoje umiejętności i zirytować swoje cele. Czasami mogli wysyłać je jako dowcipy. Późniejsze wersje należy uważać, ponieważ stają się one bardziej niebezpieczne i mogą uszkodzić dane przez usunięcie lub uszkodzenie ich oraz związanego z nimi oprogramowania. We współczesnej sieci większość szkodliwych programów dostępnych na rynku służy do celów zarobkowych .

Typy złośliwego oprogramowania

Technicznie, złośliwe oprogramowanie jest terminem ogólnym i może odnosić się do kilku rodzajów zagrożeń. Mogą one obejmować:

1. Mogą one przybrać postać wirusów, które atakują pliki wykonywalne. Gdy użytkownik instaluje oprogramowanie, wirus rozprzestrzenia się na inne krytyczne pliki w systemie. Wirus może zainfekować komputer tylko poprzez działanie użytkownika, takie jak otwarcie załącznika wiadomości e-mail .

2. Robaki są formą złośliwego oprogramowania rozprzestrzeniającego się za pośrednictwem sieci komputerowych..Mają bliskie podobieństwo do wirusów. Mają znacznie większą szansę na rozpowszechnienie ze względu na ogromne możliwości, jakie niesie ze sobą internet jako szereg wzajemnie powiązanych sieci .

3. Konie trojańskie są arsenale hakerów, których używają do ukrywania złośliwego oprogramowania w celu uniknięcia wykrycia przez oprogramowanie antywirusowe. Przybierają one postać legalnego oprogramowania, które powoduje szkodę podczas pobierania i instalowania.

4. Rootkity modyfikują system operacyjny, aby ukryć i ukryć inne złośliwe oprogramowanie. Nie są szkodliwe same w sobie, ale stanowią źródło problemów, ponieważ utrudniają wykrywanie innego złośliwego oprogramowania .

5. Backdoory pojawiają się, gdy atakujący zagrażają bezpieczeństwu systemu. Obsługują one całkowite wyłączenie użytkownika i promują zdalny dostęp hakerów, co ułatwia im instalowanie innego złośliwego oprogramowania .

6. Spyware to inny typ złośliwego oprogramowania, który gromadzi informacje o aktywności użytkowników z zamiarem kradzieży danych osobowych .

7. Ostatnim rodzajem złośliwego oprogramowania jest adware, które wyświetla się jako popup oferujący darmowe programy. W większości przypadków są sposobem, w jaki firmy mogą obniżyć koszty w celu odzyskania kosztów rozwoju .

Unikanie złośliwego oprogramowania

Złotą zasadą unikania złośliwego oprogramowania jest unikanie otwierania lub instalowania oprogramowania lub czegokolwiek, którego źródło jest nieokreślone lub niezweryfikowane. Jeśli trafisz na stronę, której nie znają, powinni się upewnić, że nic z niej nie pobierzesz. Jedynymi miejscami, w których można uzyskać oprogramowanie i inne media, są renomowane witryny lub te, które są znane z ograniczania ryzyka infekcji. Jeśli oprogramowanie nie ma podpisu cyfrowego, zawsze istnieje możliwość wyszukiwania go w Internecie i sprawdzania, co inni mają do powiedzenia na jego temat. Wszelkie raporty, które pojawiają się, skargi lub rzeczy, które wydają się dziwne w witrynie, powinny być sygnałem, aby zostawić to w spokoju. Dodatkową zaletą jest posiadanie internetu

November 23, 2017