Back to Question Center
0

Semalt: Jak usunąć spam od GA

1 answers:

Dane spamu zawsze istniały w rachunkach i raportach analityki internetowej. Co więcej, w ciągu ostatnich lat spam danych okazał się prawdziwym problemem. Spam danych w tym kontekście oznacza oszustów i spamerów, którzy zanieczyszczają raporty Google Analytics za pomocą niechcianych łączy i treści. Głównym celem spamu odsyłającego jest kierowanie ruchu do własnych witryn w celu wyświetlenia reklam lub przeniesienia złośliwego oprogramowania na stronę ofiary. Podobnie jak spam e-mail, skierowania są czas marnowania i denerwujące. Jednak w przeciwieństwie do spamu e-mailowego, uciążliwości te nie są widoczne - protank 3 mini build your own. Oznacza to, że spam związany z poleceniami jest osadzony w raportach GA. Zakłócenia w zakresie danych pozostają niezauważone w wyniku spamu polecającego.

Frank Abagnale, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , omawia tutaj jedną praktyczną kwestię w tym zakresie .

Zniekształcający wpływ spamu związanego z danymi

Jednym z najbardziej zauważalnych efektów jest zwiększona liczba odwiedzin - odwiedzin strony, sesji i odwiedzających. Jednak efekt jest o wiele bardziej znaczący niż tylko liczba połączeń. Na przykład odwiedziny spamu powodują ruch o wysokim współczynniku odrzuceń, brak konwersji i małe zaangażowanie. Przesuwają "wskaźniki sukcesu" w dół. Mianownik zawiera śmieci za każdym razem, gdy bierze się pod uwagę dowolny procent lub stosunek wydajności.

Kiedy bierze się pod uwagę "ruch polecający", problem jest znaczący, ponieważ główny efekt jest odczuwany przez potencjalnych klientów (ruch odwiedzających) otrzymywanych z budowania oddziałów, partnerstw i pozycjonowania linków w ramach dyskusji w mediach społecznościowych. Oznacza to, że odesłania mogą być cennym ruchem. Jednak konta spamowe stanowią ponad 50 procent efektu, gdy tylko pojawią się zawyżone wpływy tylko dla odwiedzających stronę odsyłającą. To sprawia, że ​​ocena realizacji polecenia przez marketera internetowego.

Ważne filtry do usuwania spamu polecającego

Do usuwania spamu polecającego można użyć dwóch rodzajów filtrów. Najpierw filtr nazwy hosta, który pozwala własnej nazwie domeny na kierowanie danych do GA. Po drugie, filtr źródła referencyjnego, który eliminuje osoby odsyłające spam. Te dwa filtry widoku można zastosować do danych GA w celu całkowitego usunięcia spamu polecającego. Prawa administratora są obowiązkowe w GA, aby osiągnąć tę filtrację.

Filtr nazwy hosta

Jest uważany za prosty filtr, który mówi GA, aby pobrać dane, które pochodzą tylko z witryny właściciela. Zgłoszenia osób trzecich są wykluczone. Podczas korzystania z tego filtru marketerzy internetowi powinni znać "googleusercontent". Jest to nazwa hosta używana przez Google, gdy odwiedzający korzystają z tego wyszukiwarki znanej jako Tłumacz Google dla treści witryny lub strony internetowej. W związku z tym użycie "googleusercontent" w filtrze hostname powoduje przechwytywanie i umożliwianie wyświetlania jego treści w raportach GA.

Filtr źródła odsyłającego

Eliminuje większość osób kierujących zanieczyszczenia. Dodatkowo filtr źródłowy strony odsyłającej działa idealnie dla wielu różnych witryn. Nie jest to jednak lista ostateczna, ponieważ różne organizacje mają różnych spammerów, którzy atakują ich witryny. Dlatego właściciele witryn są zachęcani do stosowania tego filtru i oceny jego wpływu. Jednym z ważnych aspektów przed użyciem tego filtru jest zebranie wszystkich spamerów i rozdzielenie ich na zestaw raportów (widok). W ten sposób dokładne źródła odesłań mogą być monitorowane, a zatem ustalane są fałszywie pozytywne.

Dane historyczne

Filtry mają konfiguracje eliminujące spam. Użytkownicy mogą chcieć usunąć historycznie zebrany spam w Google Analytics. Nie można tego na stałe osiągnąć za pomocą filtrów. Zamiast tego stosuje się unikalny segment podczas przeglądania raportów, aby pomóc w usuwaniu historycznego spamu polecającego .

November 24, 2017