Back to Question Center
0

Semalt: Jak usunąć spam odsyłający? Łatwe porady

1 answers:

Ruch skierowania spamu stał się codziennym doświadczeniem dla większości użytkowników Internetu. Pozbycie się tego rodzaju ruchu jest niezbędne dla każdego właściciela strony lub operatora agencji SEO. Narzędzie Google Analytics oferuje wiele sposobów usuwania spamu ze strony odsyłającej z raportu o poleceniach GA. Ruch spamowy był starą koncepcją technik wyszukiwania w czarnych kapeluszach . Osoby te użyłyby tej metody, by okłamywać swoich klientów za szybkie pozycjonowanie swoich stron internetowych - mini cc camera. Co więcej, może to spowodować fałszywe wyświetlenia reklam, powodując ogromne straty na ich niczego nie podejrzewających klientów. Zrozumienie spamu polecającego jest niezbędne dla wszystkich użytkowników handlu elektronicznego .

Nik Chaykovskiy, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , omawia tutaj pewne praktyczne kwestie w tym zakresie .

Zrozumienie ruchu odsyłającego

Ruch polecający to użytkownicy, którzy klikają linki do Twojej witryny z innych stron. Kiedy witryny linkują do Twojej witryny, istnieje bezpośrednie powiązanie domen, które może prowadzić do stałego napływu użytkowników. Na przykład można kliknąć łącze do witryny z domeny, takiej jak witryna National Geographic. Informacje o Twojej domenie będą dostępne na stronie Nat Geo, ponieważ zostałeś sędzią Nat Geo .

Co to jest spam odsyłający

Spam polecający to ruch pochodzący z domen, które mogą być linkami do Twojej witryny. Niektóre taktyki mogą obejmować prawdziwe, zgodne z prawem odwiedziny od rzeczywistych ludzi. W innych przypadkach spam ze strony odsyłającej próbuje oszukać kod śledzenia GA w celu zapisania odwiedzin strony, które są fałszywe. W obu przypadkach Twoja GA zlicza odwiedziny strony, które mogą, ale nie muszą odzwierciedlać jako część odwiedzających. W wielu przypadkach spam odsyłający może występować jako odesłanie do ghostów, a nawet odesłania do robotów indeksujących:

  • Polecenia gąsienicowe: Są to głównie boty. Ruch pochodzący z botów, jeśli nie jest legalny. Przychodzą do Twojej witryny podczas legalnych sesji związanych z ruchem
  • .
  • Ghost referrals: nie odwiedzają twojej witryny. Udaje im się jednak oszukać Google Analytics w celu rejestracji fałszywej wizyty
  • .

Usuwanie spamu ze strony odsyłającej

Każdy webmaster potrzebuje podstawowych narzędzi do obsługi ruchu, który nie pochodzi od prawdziwych klientów. Na przykład niektóre narzędzia używane przez webmasterów do wykonywania usług łączenia mogą pomóc osobom w usunięciu spamu ze strony odsyłającej. Na przykład możesz aktywować niektóre z nich na karcie ustawień administratora .

Na karcie administratora możesz aktywować usługi filtrowania botów. Istnieją dane o spamie, a także o pająkach, które z różnych powodów zazwyczaj indeksują witrynę. Tworzenie niestandardowych filtrów botów może pomóc w zapobieganiu niektórym z tych źródeł ruchu, które mogą nie być prawidłowe. Niektóre domeny, takie jak Semalt , mają znaną historię rzucania spamu.

Konieczne jest skorzystanie z usług dostawcy poczty e-mail, który jest bezpiecznym dostawcą poczty e-mail, który może filtrować ruch z witryn odsyłających. Dzięki nim cała sesja przeglądania jest bezpieczna, a także chroni klientów przed możliwymi atakami spamowymi .

Wniosek

Odsyłający spam jest dużym problemem, przed którym staje większość użytkowników Internetu. Niektóre agencje SEO z czarnymi kapeluszami stosują taktykę spamu polecającego, aby zapewnić szybkie rezultaty. Ten ruch nie ma podstaw do jego zastosowania. Możesz stawić czoła pewnym karom przy próbie rankingu za pomocą ruchu spamowego. Te wskazówki mogą pomóc w uniknięciu ruchu polecającego .

November 24, 2017