Back to Question Center
0

Semalt - Jak wykluczyć swoje wizyty z Google Analytics

1 answers:

Czy wiesz, że programy statystyczne, takie jak Google Analytics, śledzą Twoje działania w Twojej witrynie, które pochylają Twoje statystyki?

Igor Gamanenko, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , podaje tutaj pomocne informacje w tym zakresie .

Aby tego uniknąć, możesz użyć filtrów, aby zapobiec wyświetlaniu fałszywego i niepotrzebnego ruchu w witrynie - transportversicherung bei umzug. Po zastosowaniu niezbędnych filtrów statystyki nie będą wyświetlać przekrzywionych danych, ponieważ działania widoczne w witrynie będą rzeczywistym ruchem ze strony uprawnionych użytkowników. Filtry te pomagają nie tylko filtrować wizyty w witrynie, ale pomagają również w identyfikowaniu spamu, w tym spamu skierowania od ducha i spamu skierowania do botów na stronie .

Podczas korzystania z Google Analytics musisz zidentyfikować adresy IP urządzeń, z których korzystasz. Pamiętaj, że musisz zidentyfikować wszystkie adresy IP wszystkich urządzeń używanych do uzyskania dostępu do witryny. Ponadto należy pamiętać, że adresy IP zmieniają się z upływem czasu, dlatego należy regularnie monitorować adresy IP i aktualizować filtry w razie potrzeby .

Jak więc zidentyfikować adres IP, aby wykluczyć wizyty? Chociaż istnieją witryny, takie jak wpisanie adresu IP w przeglądarce, a adres jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania .

Zwykle adres IP wyświetlany w wynikach będzie wyglądał następująco: 60.40.210.157. Adres wyświetlany w powyższym formacie nazywany jest adresem IPv4. W niektórych przypadkach wyszukiwanie może zwrócić inny ciąg liczb wyświetlany w następującym formacie: 2002: 0db6: 75a5: 0000: 0000: 8a4e: 0180: 4339. Adresy wyświetlane w powyższym formacie są znane jako IPv6. Są to nowsze typy adresów, do których przechodzą ludzie. Jednak zarówno IPv4, jak i IPv6 mogą być używane do filtrowania adresów IP Twoich urządzeń w Google Analytics. Po uzyskaniu adresu IP skopiuj go i wklej do edytora tekstów, takiego jak TextEdit lub Notepad.

Teraz, gdy masz adres w edytorze tekstu, zaloguj się na swoje konto Google Analytics i wybierz stronę, dla której tworzysz filtr. Po kliknięciu linku administracyjnego w nagłówku otworzy się zestaw 3 kolumn. W prawej kolumnie pojawi się link oznaczony Filters. Kliknij na to. Jeśli wcześniej nie tworzyłeś filtrów, otworzy się lista pustych filtrów. Kliknij przycisk Dodaj filtr.

Zaleca się nadanie nazwy filtrowi, ponieważ z czasem może być kilka filtrów. Na przykład, jeśli pracujesz na mobilnym IP, możesz nazwać go Domowym adresem IP. W polu Typ filtru wpisz typ predefiniowany. Z menu rozwijanego Wybierz filtr wybierz opcję Tylko włącz.

Następnie przejdź do Select Destination lub Source. To jest źródło Twojego ruchu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz Ruch z adresów IP. Teraz przejdź do końcowego menu rozwijanego i wybierz opcję To jest odpowiednia dla. Po zakończeniu całego procesu kliknij przycisk Zapisz. Teraz zobaczysz nowy filtr na liście.

Aby dowiedzieć się, czy wykluczyłeś swoje wizyty z Google Analytics, przejdź do raportowania w czasie rzeczywistym i sprawdź, czy Twoja wizyta pojawia się w statystykach. Pamiętaj, że wprowadzone zmiany mogą zająć kilka minut .

Jeśli zauważysz, że twój adres IP jest nadal wyświetlany, sprawdź ustawienia filtra ponownie. W szczególności podwójna kontrola, aby upewnić się, że adres IP ma wszystkie numery, ponieważ ludzie często pomijają jedną lub dwie cyfry podczas kopiowania i wklejania. Sprawdzaj co kilka miesięcy w czasie rzeczywistym, aby dowiedzieć się, czy Google Analytics zbiera odwiedziny w Twojej witrynie. Jeśli Google wciąż Cię odbiera, możliwe, że Twój adres IP się zmienił, więc nadszedł czas, aby zastosować nowy filtr .

November 24, 2017