Back to Question Center
0

Semalt: Jak zidentyfikować i usunąć japoński spam SEO ze strony internetowej

1 answers:

Wygląda na to, że spamerzy SEO nie spali ani minuty w 2017 r. Istnieje nowa technika przejmowania wyników wyszukiwania Google i tworzenia automatycznie generowanych japońskich tekstów w wynikach wyszukiwania. Używając tej techniki, losowo utworzone japońskie słowa są wyświetlane w tytule i opisie zaatakowanej strony. Wielu użytkowników napotkało ten problem i nazywa go "japońskim spamem SEO", "japońskim słowem kluczowym" lub "japońskim spamem w wyszukiwarce" - hosting web mysql.

Stwierdzono, że te witryny spamujące są powiązane z sklepami sprzedającymi fałszywe towary. Haker zazwyczaj dodaje się jako właściciel nieruchomości w Search Console i manipuluje ustawieniami witryny, takimi jak mapy witryn. Dlatego jeśli otrzymasz powiadomienie, że ktoś zweryfikował Twoją witrynę w Search Console i nie wiesz, kto to jest, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja witryna została zhakowana .

Andrew Dyhan, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , określa sposoby blokowania japońskiego spamu .

Identyfikacja japońskiego spamu SEO na twoich stronach internetowych

Jeśli podejrzewasz, że twoja strona została zainfekowana przez ten spam, przejdź do Search Console i sprawdź Securities Issues. Dowiesz się, czy Google wykrył jakiekolwiek zhakowane strony.

Możesz również odkryć strony zaatakowane przez hakerów, wpisując "site: [URL witryny głównej]" w polu wyszukiwania zapytania Google. Google zwraca listę zindeksowanych stron, a wszelkie zaatakowane strony powinny znajdować się na tej liście. Upewnij się, że przeglądasz kilka stron wyników wyszukiwania, szukając niezwykłych adresów URL. Chciałbyś także użyć innej dekoracji tekstowej wyszukiwarka , tak aby na wypadek, gdyby Google usunęła jakąś zhakowaną zawartość z indeksu, inne silniki wydadzą ci ją .

Sprawdź, czy nie ma maskowania

Czasami ci hakerzy będą próbowali oszukać Cię, że twoja strona nie jest zainfekowana japońskim spamem. Ukrywają treść i zachęcają do myślenia, że ​​zhakowane strony zostały naprawione lub usunięte. Popularną metodą maskowania jest wyświetlanie komunikatu (takiego jak błąd 404), który sugeruje, że strona nie istnieje .

Aby sprawdzić maskowanie, przejdź do narzędzia Pobierz jako Google w Search Console i wprowadź adres URL witryny. To narzędzie odkrywa dla Ciebie ukryte treści .

Jak naprawić japoński spam SEO

Zanim przystąpisz do procesu czyszczenia strony, na którą ma wpływ japoński spam w wyszukiwarce, najpierw wykonaj kopię zapasową. Skopiuj wszystkie pliki znajdujące się na serwerze i zapisz je w lokalizacji poza serwerem. Utwórz kopię zapasową bazy danych, jeśli korzystasz z systemu zarządzania treścią (CNS).

Po zabezpieczeniu wszystkich ważnych plików w trybie offline, wykonaj następujące kroki, aby zablokować japoński spam SEO ze swojej strony:

  • Usuń wszystkie nowe konta, które zostały dodane do Search Console i zostawiaj tylko zweryfikowanych użytkowników, którzy pojawiają się na stronie weryfikacji Search Console
  • .
  • Zlokalizuj plik .htaccess i zastąp go całkowicie nową wersją. Niejednokrotnie hakerzy używają reguł .htaccess do tworzenia tokenów weryfikacyjnych i bełkotliwych stron spamerskich oraz przekierowywania użytkowników
  • .
  • Identyfikuj i usuwaj złośliwe skrypty i pliki.
  • Teraz sprawdź, czy twoja strona jest czysta.

Znajomość sposobów naprawienia luk jest kluczowa, ale zrozumienie, jak im zapobiegać, jest jeszcze ważniejsze. Aby chronić swoją witrynę przed japońskim spamem SEO i innymi tego typu spamami, regularnie skanuj witrynę, często zmieniaj hasła, korzystaj z uwierzytelniania dwuetapowego i aktualizuj swoje CMS, wtyczki, moduły i rozszerzenia. Zaleca się subskrypcję usługi bezpieczeństwa, która będzie stale monitorować twoją stronę i zapewniać jej bezpieczeństwo .

November 26, 2017