Back to Question Center
0

Semalt: Jaka jest definicja złośliwego oprogramowania?

1 answers:

Według Julii Vashneva, Senior Senior Success Manager firmy Semalt , szkodliwe oprogramowanie jest zbiorczym tytułem wielu szkodliwych i szkodliwych aplikacji. Nieuznane i niezauważone, przeważa w odniesieniu do wprowadzenia się na swoim komputerze. Oszuści wykorzystują złośliwe oprogramowanie do pobierania gotówki z konta, a także do przeprowadzania oszustw tożsamości - vegas crest casino no deposit bonus codes 2018.

Który kanał wykorzystuje złośliwe oprogramowanie, aby uzyskać dostęp do komputera?

Złośliwe oprogramowanie jest regularnie ukryte w darmowym oprogramowaniu shareware lub aplikacjach pobieranych z Internetu. Podczas odwiedzania strony dostajesz muchę, która mówi, że wykryła infekcję na Twoim komputerze. Możesz wprowadzić bezpłatną wersję próbną skanera infekcji lub uruchomić przeglądanie komputera .

Otrzymasz wiadomość od kogoś, kogo znasz, za pośrednictwem sieci online, w której znajdują się fotografie tej osoby w Internecie, w tym połączenie z tymi fotografiami. Po dotknięciu połączenia komputer zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Co to jest działający mechanizm przestępcy?

Wpływając na typowe wykorzystanie aplikacji, złośliwe oprogramowanie ma wpływ na typowe wykorzystanie aplikacji na komputerze. Powinno to być możliwe w różnych strukturach:

 • Przechodząc na stronę banku, istnieje możliwość, że zostaniecie przekierowani do fałszywej strony
 • .
 • Korzystając z bankowości internetowej, dostajesz lot do góry, który nagle wymaga podania pewnych poświadczeń i dołączenia podpisu cyfrowego.

Wykorzystywanie programów szpiegujących do pozyskiwania danych

Podczas przeglądania, program szpiegujący sprawdza dokumenty w magazynie, wprowadza inne programy szpiegujące, zastępuje stronę docelową w Internecie i tak dalej. Badając większą część swoich działań, oprogramowanie szpiegujące może skanować i wysyłać sklasyfikowane dane do przestępców.

Chroń swój komputer

Należy zawsze pamiętać o następujących wskazówkach dotyczących raty poprzez Internet:

 • Zawsze uważaj, aby najnowsze aktualizacje ram roboczych zostały wprowadzone na twoim komputerze. Struktura robocza twojego komputera może być tak skonfigurowana, aby instalować najnowsze aktualizacje i wprowadzać je natychmiast.
 • Upewnij się, że poziom bezpieczeństwa twojej aplikacji do przeglądania jest ustawiony wystarczająco wysoko.
 • Jeżeli zdarza się, że pracujesz zdalnie, zagwarantuj, że powiązanie jest bezpieczne (na przykład, używając tajnego słowa).

Bądź przytomny

Niezależnie od tego, jakie wysiłki w zakresie bezpieczeństwa są podejmowane na twoim komputerze, ważne jest, abyś dokładnie rozważył wykorzystanie pieniędzy z bankowości internetowej, a zwłaszcza starannie oznaczał swoje wymiany.

Na przykład konieczne jest, abyś towarzyszył:

 • Dodawaj podpis cyfrowy tylko do wymiany, o której spekulujesz lub poprosiłeś o siebie
 • .
 • Używaj właściwego znaku zaawansowanego dla każdego zlecenia lub wymiany
 • .

Podobnie bądź czujny, kiedy korzystasz z internetu i poczty elektronicznej .

Należy otwierać tylko wiarygodne witryny i nie pobierać żadnych zapisów ani aplikacji z witryn niejasnych lub obaw.

 • Należy zignorować spam i podejrzane wiadomości
 • .
 • Nie podłączaj pamięci USB tylko do komputera.
November 23, 2017