Back to Question Center
0

Semalt: Najprostszy sposób na optymalizację obrazów pod kątem SEO

1 answers:

W przypadku osób prowadzących firmy handlu elektronicznego techniki optymalizacji obrazu mogą zwiększyć marketing cyfrowy i obecność online. Optymalizacja obrazu pomaga skrócić czas reakcji witryny, a także poprawić wygląd witryny w witrynie UX. W wielu przypadkach obrazy działają jako treść i mają szansę na uszeregowanie w wynikach obrazu w wyszukiwarkach . W przewodniku Franka Abagnale, menedżera sukcesu klienta Semalt , znajdziesz różne formaty obrazów, a także sposoby optymalizacji obrazów do SEO .

Użyj nazwy pliku zawierającego słowa kluczowe

Jedną z podstawowych technik marketingu internetowego jest wyszukiwanie słów kluczowych. Większość zdjęć ma nazwy, które reprezentują niektóre kody lub daty - paye of paie. Podczas nadawania nazwy plikowi obrazu w witrynie konieczne jest podanie zwykłych angielskich słów kluczowych. Korzystając z konkurencyjnych słów kluczowych, Twoja witryna pojawia się na większości kodów słów kluczowych w wybranej niszie. Co więcej, obrazy zwiększają wygląd witryny w wyszukiwarkach, dzięki czemu interakcja UX i klienta jest lepsza niż wcześniej .

Optymalizacja obrazu Alt Tagi

"Tagi Alt" to wprowadzanie tekstu, które służy jako alternatywa dla obrazu. Gdy witryna nie ładuje obrazu skutecznie, tworzy tag alt. Gdy strona sprawnie renderuje obraz, użytkownik może zobaczyć alternatywny tekst, umieszczając wskaźnik myszy na stronie. Ta funkcja przyczynia się również do wydajności SEO Twojej witryny. Udane witryny e-commerce mają właściwy sposób na utrzymanie swojej pozycji w SERP. Możesz również dodać niektóre słowa kluczowe do Alt Texts obrazów, aby uczynić je rangowymi w wyszukiwaniu grafiki w wyszukiwarkach .

Użyj obrazów o małym rozmiarze pliku

Reaktywność strony internetowej może się znacznie zmienić wraz z dołączeniem małych zdjęć. Średnia prędkość ładowania witryny powinna wynosić od 3 do 5 sekund. Umieszczenie zbyt wielu wspaniałych magów może spowolnić reakcję strony internetowej. Co więcej, większość użytkowników Internetu ma krótki czas uwagi podczas przeglądania strony. Możesz stracić potencjalnego klienta z powodu opóźnień w załadowaniu strony na czas.

Efektywna optymalizacja obrazu obejmuje wybór obrazu o najniższym rozmiarze pliku, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na czas i szybkość ładowania .

Wykorzystuj oszczędnie obrazowanie

Czasami projekt strony internetowej może wybrać UX, który wykorzystuje liczne elementy dekoracyjne. Na przykład witryna może zawierać obrazy w logo i przyciskach. Czasami te obrazy mogą stać się zbyt duże, zmniejszając prędkość ich ładowania. Zawsze należy wybrać szablon strony internetowej, który minimalizuje wszystkie zdjęcia, a także dekoracyjne aspekty strony internetowej .

Wykonaj wiele ujęć kątowych dla produktu

Większość kupujących online zazwyczaj patrzy na inne obrazy tego samego produktu. Konieczne jest strategiczne określenie wymiarów obrazu produktu i uzyskanie wielu informacji. Na przykład, powiedzmy, że optymalizujesz obraz witryny dla samochodu. Konieczne jest dołączenie zdjęć przednich, tylnych, bocznych przegród oraz wnętrza pojazdu. Posiadanie wielu obrazów zwiększa również zaufanie i sprzedaż odwiedzających .

November 26, 2017