Back to Question Center
0

Semalt - Jak wyeliminować ryzyko ataku złośliwego oprogramowania?

1 answers:

Nie możemy zachować bezpieczeństwa w Internecie. Nawet najlepsze oprogramowanie antywirusowe i programy nie są w stanie wyeliminować ryzyka związanego z atakami i infiltracją. Zatem szanse na zainfekowanie się wirusami są zawsze wysokie. Możemy jednak chronić się w Internecie, dostosowując kilka środków i dbając o nasze ustawienia bezpieczeństwa - kormoran suverehv.

Możliwe jest zminimalizowanie ryzyka ataków szkodliwego oprogramowania na te praktyki i strategie określone przez Ryana Johnsona, Senior Sales Managera Semalt Usługi cyfrowe:

1. Należy skontaktować się z dostawcą produktu ESET, jeśli haker zaatakował użytkownika lub system nie działa prawidłowo .

2. Należy zabezpieczyć się za pomocą najnowszych wersji produktów ESET .

3. Zawsze należy ćwiczyć bezpieczne przeglądanie i instalować najnowszy program antywirusowy i zabezpieczający przed złośliwym oprogramowaniem .

4. Zabezpiecz swoje komputery, używając silnych haseł i nazw użytkowników

5. Poinformuj siebie i swoje dzieci o tym, jak zachować ochronę w Internecie .

Chroń siebie za pomocą produktów ESET

Bardzo ważne jest aktualizowanie bazy danych Eksperci z laboratorium antywirusowego ESET twierdzą, że większość zagrożeń internetowych jest spowodowana, ponieważ ludzie nie zwracają uwagi na aktualizację oprogramowania i systemów operacyjnych. Dlatego ważne jest, aby chronić dane za pomocą najnowszych wersji ESET, których zaktualizowane wersje szybko wykrywają zagrożenia i mogą chronić komputery przez całą dobę.Należy mieć ważne produkty zabezpieczające ESET .W tym celu należy skontaktować się z przedstawicielami i poprosić ich o zainstalowanie najnowszych wersji Nie ma potrzeby wypróbowywania starych wersji, które są dobre dla niczego. Weryfikacja produktów ESET jest ważna, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo. spróbuj firewall, ESET Smart Security ma dużą liczbę zapór ogniowych do wyboru.Wykonaj ochronę swoich systemów plików podczas korzystania z Internetu, ponieważ zwiększy to twoje bezpieczeństwo w Internecie. Ostatni, ale nie najmniej należy regularnie wykonywać skanowanie komputera. Każdego ranka, gdy siedzisz przed laptopem, miło jest uruchomić narzędzie antywirusowe i pozwolić mu na skanowanie całego systemu .

Ćwicz bezpieczne przeglądanie Internetu

Powinieneś zawsze ćwiczyć bezpieczne przeglądanie Internetu. W tym celu musisz ograniczyć dostęp do nieznanych i podejrzanych stron internetowych. Ważne jest, aby włączyć blokowanie reklam podczas korzystania z ulubionych profili mediów społecznościowych lub surfowania po Internecie. W tym samym czasie powinieneś wybrać solidne i długie hasła z odpowiednimi dużymi i małymi literami. Nigdy nie udostępniaj swojego hasła każdemu, za wszelką cenę. Trzymaj się z dala od e-maili, które pochodzą od nowych identyfikatorów i nieznanych osób. Nigdy nie powinieneś klikać załączników wiadomości e-mail zawierających linki i spam, ponieważ może to być ryzykowne dla twoich urządzeń komputerowych .

Chroń swój komputer

Powinieneś chronić swoje komputery. W tym celu należy regularnie tworzyć kopie zapasowe plików i ważnych danych. Powtarzaj tę procedurę trzy razy w tygodniu, ponieważ nie chcesz stracić plików i folderów. Podczas korzystania z urządzeń zewnętrznych, takich jak USB i DVD, należy włączyć oprogramowanie antywirusowe, aby zapobiec wirusom i złośliwemu oprogramowaniu. Nigdy nie należy zmieniać domyślnych ustawień urządzenia, dopóki nie wystąpią pewne niepewne rzeczy .

November 23, 2017