Back to Question Center
0

Semalt - Wskazówki, jak chronić swój gadżet Android przed atakami złośliwego oprogramowania

1 answers:

Obsługa gadżetu Android zainfekowanego złośliwym oprogramowaniem i wirusem może być gorączkowa. Złośliwe oprogramowanie działa w celu spowolnienia działania urządzeń z systemem Android po przejęciu nad nimi kontroli. Według ekspertów IT, urządzenia z Androidem są bardziej podatne na infekcję wirusem trojańskim - buy red felt. Hakerzy i napastnicy wykorzystują użytkowników Androida, wysyłając im złośliwe linki zawierające złośliwe oprogramowanie i zagrożenia .

Programiści Androida stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo gadżetów bardziej niż cokolwiek innego. Obecnie, aby przyciągnąć uwagę i zaangażowanie użytkowników, musisz zapewnić im bezpieczeństwo i upewnić się, że ich dane uwierzytelniające są bezpieczne na Twoim urządzeniu. Podobnie jak inne urządzenia, Android składa się z własnej ścieżki, która blokuje wysyłanie fałszywych wiadomości e-mail i linków do Twojego urządzenia przez spamerów .

Ivan Konovalov, menedżer sukcesu klienta Semalt , omawia przewodnik dotyczący usuwania wirusów z gadżetu Android .

Czy jesteś właścicielem telefonu z Androidem zainfekowanego wirusem trojana i innym złośliwym oprogramowaniem? Nie martw się więcej. Twoje bezpieczeństwo online zaczyna się od Ciebie. Złośliwe aplikacje i oprogramowanie przejmują kontrolę nad telefonem z Androidem po przypadkowym zainstalowaniu. Zachowaj ostrożność podczas przeglądania i pobierania zdjęć i filmów, aby uniknąć instalacji złośliwego oprogramowania.

Oprócz ostrożności, wprowadzono inne techniki ochrony użytkowników Androida przed ofiarami ataków Trojan..Poniższe wskazówki sprawią, że będziesz kontrolować i chronić Androida przed zainfekowaniem .

Natychmiastowe instalowanie aktualizacji systemu operacyjnego

Wielu użytkowników systemu Android ignoruje aktualizacje systemu operacyjnego, gdy aktualizacja pojawia się na ekranie. Użytkownicy Androida nie rozumieją, że aktualizacje systemu operacyjnego mają heurystyczne funkcje i inne parametry, które pomagają w utrzymaniu bezpieczeństwa Androida. Jako użytkownik systemu Android rozważ natychmiastowe instalowanie aktualizacji systemu operacyjnego bez wahania, aby uniknąć ataków wirusów i złośliwego oprogramowania .

Korzystanie z rachunków publicznych w publicznym Internecie

Duża liczba użytkowników Androida jest podatna na ataki złośliwego oprogramowania z powodu korzystania z publicznej sieci WIFI. Korzystanie z publicznego Internetu z twoimi prywatnymi kontami powoduje, że jesteś podatny na ataki trojanów, ponieważ hakerzy mogą łatwo przechwycić twoje kanały komunikacyjne. Unikaj wypełniania poufnych informacji na swoich kontach podczas korzystania z publicznej sieci WIFI.

Instalowanie aplikacji Mobile Security

Instalowanie aplikacji premium premium pomaga chronić smartfon przed atakami złośliwych hakerów. Aplikacje zabezpieczające premium zawierają dodatkowe funkcje umożliwiające właścicielowi Androida planowanie zadań skanowania i usuwania złośliwego oprogramowania

Ochrona haseł mobilnych

Zarządzanie smartfonem za pomocą hasła daje hakerom gorączkowy czas, gdy próbujesz uzyskać dostęp do gadżetu Android bez Twojej zgody. Zablokuj telefon za pomocą silnego hasła, aby chronić pliki rejestru przed zainfekowaniem przez trojany i złośliwe oprogramowanie.

Potrzeba uważnego przeczytania uprawnień przed instalacją aplikacji na Androida nie może być dobrze podkreślona. Ważne jest, aby odznaczyć całą instalację pochodzącą z nieznanych źródeł, aby uniknąć instalowania aplikacji, które mogą zagrozić Twojemu bezpieczeństwu. Korzystaj ze skutecznego skanera antywirusowego, aby na stałe wykrywać i usuwać wirusy Trojan i inne złośliwe oprogramowanie pochodzące z Twojego Androida. Bezpieczeństwo Androida zaczyna się od Ciebie. Zawsze unikaj klikania załączników i linków z nieznanych źródeł podczas korzystania z publicznej sieci WIFI, aby uniknąć włamania do hakerów. Korzystanie z najlepszych aplikacji i oprogramowania jest zawsze zalecane ze względu na dostępność przekrętów i kodów w bezpłatnych programach do pobrania .

November 23, 2017