Back to Question Center
0

Semalt Nie chcę, żebyś płakał! 4 przekonujące wskazówki, aby chronić swój system przed Ransomware

1 answers:

Świat stoi dziś przed poważnym szkodliwym oprogramowaniem ransomware, które powoduje wiele szkód finansowych w systemach operacyjnych Windows. Wirus znany jako WannaCry jest związany z 75 000 infekcji komputerów PC na całym świecie. Trzyma ofiary celu okupu za pomocą szyfrowania asymetrycznego. Atakujący generują unikalne klucze, które są udostępniane dopiero po zaspokojeniu żądań.

Wiadomości na temat bezpieczeństwa cybernetycznego wskazują, że możliwe jest zabezpieczenie danych cyfrowych przed niszczycielskim oprogramowaniem ransomware, ale czołowy ekspert z Semalt , Oliver King, określa pewne kroki w celu uniknięcia oszustów.

1 - web hosting in lebanon. Be On The Look Out

WanaCry, podobnie jak wiele programów typu "ransomware", przenika system użytkownika, a także atak typu "rozpylaj i módl się", aby znaleźć drogę do systemu komputerowego. Mechanizm "spray-n-pray" obejmuje złośliwe przywiązanie oprogramowania ransomware do spamujących wiadomości e-mail. Kliknięcie wyświetlanych adresów URL umożliwia przeniknięcie oczekującego oprogramowania ransomware i prześladowanie komputera.

Zagrożenia powodowane przez oprogramowanie ransomware są ogromne i rosną każdego dnia. Osoby i organizacje korzystające z Internetu muszą być czujne..Linki i pobrane pliki mogą zawierać groźne złośliwe oprogramowanie, takie jak WannaCry ransomware.

2. Utwórz kopię zawartości

Backup zapewnia ransomware przechowywane informacje na komputerach. Przechowywanie zawartości na wielu urządzeniach pamięci masowej może spowodować uszkodzenie informacji z infekującego złośliwego oprogramowania. Wybór urządzeń pamięci masowej do użycia w celu tworzenia kopii zapasowych musi uwzględniać ich bezpieczeństwo przed atakami wirusów, ponieważ przechowywanie w chmurze jest zwykle również podatne na ataki.

3. Nie płacić okupu

Ransomware nie jest wiarygodny w negocjacjach. Płacenie okupu hakerom zwiększa możliwość ponownego ataku następnym razem lub mogą nie udostępnić danych nawet po uregulowaniu płatności. Ransomware może powrócić po więcej wartości okupu, jeśli ofiara ulegnie popytowi.

4. Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe pomaga w skanowaniu złośliwego oprogramowania w celu wyczyszczenia systemu i zabezpieczenia go przed atakami z oprogramowania ransomware. Podczas gdy płatne oprogramowanie zabezpieczające zapewnia ochronę komputera w czasie rzeczywistym, wersja próbna jest przydatna, gdy potrzebuje tylko mechanizmu do czyszczenia systemu, który zawiera infekcję ransomware. Jednak płatna wersja może ułatwić monitorowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, nawet bez interwencji użytkownika.

Grupa hakerów znana jako Shadow Brokers opublikowała informacje na temat oprogramowania ransomware. Zgodnie z ich komunikatem, WannaCry, znana również jako Wcry lub Wanna, ma związek z zerodniowym exploitem Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Przyjął wielojęzyczną umiejętność atakowania różnych materiałów znajdujących się w wielu różnych krajach w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie atakuje obiekty publiczne, takie jak szpital, banki i bazy danych telekomunikacyjnych, żądając okupu od 300 do 600 USD. Strzec się.

November 23, 2017