Back to Question Center
0

Semalt Opisuje zasadniczą różnicę między tytułem obrazu a obrazem Alt Text

1 answers:

Używanie obrazów w treści witryny stało się normą dla poważnych webmasterów. Ale jeśli chodzi o zdjęcia i ich optymalizację, pojawiają się pytania, które wielu z tych webmasterów wciąż zadaje na forach. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: Jaka jest różnica między tekstem alternatywnym a tytułem zdjęcia? I czy zawsze muszą być inni? Wyjaśnijmy, czym naprawdę jest tekst i tytuł altowy .

Obraz alternatywny (tekst alternatywny) jest kluczowym atrybutem obrazu, który jest zwykle dodawany do znacznika graficznego w HTML. Jeśli obraz nie może być wyświetlony, pojawia się jego tekst alternatywny, co pomaga wyszukiwarek dowiedzieć się, o co chodzi.

Z drugiej strony tytuł zdjęcia zawiera tytuł obrazu - pagina electronica o web hosting. Jest również dodawany do znacznika obrazu w HTML i pojawia się, kiedy użytkownik przesuwa wskaźnik myszy nad obrazem. W przeciwieństwie do tekstu alternatywnego, tytuł obrazu nie jest wyświetlany, gdy nie można wyświetlić obrazu.

Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że oba atrybuty są wykorzystywane do poprawy dostępności witryny, szczególnie dla użytkowników korzystających z czytników ekranu lub słabo widzących .

W jaki sposób można zoptymalizować obraz altowy i tytuł obrazu?

Ponieważ głównym celem tekstu alternatywnego jest opisanie obrazu dla czytników ekranu i wyszukiwarek, ważne jest, aby każdy obraz zawarty w treści miał ten atrybut. Tekst alternatywny obrazu powinien być krótki, ale możliwie jak najbardziej opisowy. Byłoby świetnie wykorzystać jedno lub kilka docelowych słów kluczowych w alternatywnym tekście obrazu. Pomaga to lepiej pozycjonować obraz podczas wyszukiwania grafiki, a także poprawić pozycję witryny. Unikaj znaków lub tekstów, które mogą sprawić, że tekst alternatywny będzie wyglądał na spam lub nie będzie dla czytelnika wartością .

Optymalizacja tytułu obrazu

Dobrze jest pamiętać, że podczas gdy tekst alternatywny jest dla wyszukiwarek, tytuł obrazu jest przeznaczony wyłącznie dla ludzi. Znacznik tytułu można określić jako wezwanie do działania, które zachęca czytelnika do określonych działań. Musi również być zwięzły, bezpośredni do punktu i wysoce opisowy dla obrazu .

Ogólnie tytuł obrazu podlega tym samym zasadom, co tytuł artykułu lub tytuł postu. Powinien być trafny i chwytliwy. Zachęca się do używania słów kluczowych, ale zaleca się, aby różniły się od słów użytych w tekście alternatywnym .

W przypadku priorytetowego traktowania optymalizacji obrazu alternatywnego lub tytułu obrazu

Jeśli chcesz poprawić ranking witryny na serwerach SERP, z pewnością zoptymalizujesz tekst alternatywny, ponieważ jest on przeznaczony dla robotów indeksujących wyszukiwarki .

Tytuł zdjęcia nie wpływa bezpośrednio na ranking strony, ale nie oznacza to, że tytuły obrazów są mniej ważne. Prawidłowo ustawiony tytuł poprawia wygodę użytkownika. Tworzenie tytułu obrazu jest bardzo proste, gdy masz już tekst alternatywny - po prostu napisz coś uzupełniającego tekst alternatywny i użyj go jako tytułu .

Niepowodzenie oznaczania zdjęć jest strasznym błędem. Niestety, jest wielu blogerów i innych webmasterów, którzy po prostu dodają obrazy do swoich treści i na tym kończą. Nie wiedzą, jak bardzo ten błąd wpływa na wrażenia użytkownika i ranking witryny. Teraz wiesz, jaka jest różnica między tytułem zdjęcia a tekstem alternatywnym i jak z nich korzystać, aby ulepszyć witrynę.

November 26, 2017