Back to Question Center
0

Semalt: Podstawowe powody, dla których warto zablokować spam odsyłający w WordPress i Google Analytics

1 answers:

Spam może wykorzystywać przestrzeń serwerową do wysyłania złośliwego oprogramowania, trojanów lub wirusów albo wykorzystywać luki w zabezpieczeniach użytkownika i bezpośrednio wysyłać do nich szkodliwe oprogramowanie i wirusy. Tak czy inaczej, spam potrzebuje użytkownika, ale użytkownik na pewno go nie potrzebuje. Podczas otwierania WordPressa konieczne jest wdrożenie narzędzi do zahamowania infiltracji przez spam - elettronica di consumo miglior prezzo garantito.

Spam polecany jest jednym z typów wpływających na WordPress i może mieć poważne konsekwencje dla systemu Google Analytics. Grze w rankingu strony internetowej , dzięki czemu obraca się przeciwko nim algorytmom wyszukiwania. Jack Miller, Senior Customer Success Manager Semalt , twierdzi, że najlepszą techniką jest blokowanie spamu stron odsyłających zarówno w Google Analytics, jak i WordPressie .

Referrer Spam

Ma jeden cel, który zakłóca funkcjonowanie wyszukiwarek. Spamerzy wysyłają wiele linków i adresów URL w celu zwiększenia rangi danej witryny. Zazwyczaj są to fałszywe linki, ale zawsze kierują z powrotem do konkretnej witryny. Krótko mówiąc, jest to skrót do poprawy rankingów wyszukiwania bez dostarczania cennych treści. Jeśli raport analityczny uwzględnia ten ruch w raporcie, będzie to oznaczać, że witryna internetowa prowadzi do strony o niskiej jakości. Poprawia to ranking witryny, ale jeśli Google zidentyfikuje tę technikę, penalizuje ją za współpracę ze stroną z niechcianymi wiadomościami .

Google i inne wyszukiwarki wymyśliły mechanizm obronny, który zapobiegałby większości odsyłaczy spamu w witrynach. Mimo to użytkownicy powinni również podjąć środki ostrożności w celu zmniejszenia problemów .

Polecenie spamu otrzymuje swoją nazwę od sposobu, w jaki komunikuje się z Google Analytics. Jako właściciel witryny chciałbyś sprawdzić, które witryny kierują ruch do witryny. Spamerzy wykorzystują to i liczą, że klikną na swoje witryny, odnosząc się do raportu Google Analytics .

Korzyści z blokowania spamu skierowania

Jedna z przyczyn spamu polecającego polega na tym, że zakłóci to przyszłą pozycję w rankingu wyszukiwania w witrynie. Aby odnieść sukces w kampanii marketingowej, należy zadbać o to, aby strona nadal dostarczała odwiedzającym wysokiej jakości treści. Obecność spamu polecającego ogranicza ten cel. W związku z tym profilaktyka wywiązuje się ze strony właściciela witryny z bałaganu na słabych linkach na swojej platformie. Wszystko, co robią, utrudnia odwiedzającym znalezienie odpowiednich treści. Wreszcie istnieje również możliwość, że ktoś kliknie na stronę internetową zawierającą szkodliwe treści .

Blokowanie odsyłających spamów w WordPress i Google Analytics

  • Zainstaluj aplikację służącą do odsyłania spamu

Przeglądaj stronę ze spamem strony odsyłającej i pobierz i zainstaluj wtyczki w panelu kontrolnym WordPress. Otwiera wszystkie funkcje i ustawienia. Następnie aktywuj wtyczkę. Inne narzędzia do użycia to Sucuri, SpamReferrerBlock lub spam blokujący WP Block.

  • Konfiguracja ustawień

Po lewej stronie przechylonego referrer spamu WordPress znajduje się zakładka. Kliknij go i poniższą opcję spamu ze strony odsyłającej. Wybierz opcję Automatyczna aktualizacja, aby upewnić się, że codziennie blokuje spam od strony odsyłającej. W trybie bloku wybierz opcję Przepisz blok, ponieważ działa on szybciej i działa na poziomie serwera. W przypadku aktualizacji ręcznej jest to miejsce, w którym aktualizuje się definicje spamu ze strony odsyłającej, zwłaszcza jeśli podejrzany link nie został jeszcze oczyszczony .

  • Sprawdzanie ostatnich aktualizacji i niestandardowych bloków

Jedna strona ze spamem strony odsyłającej, ostatnia aktualizacja zawiera ostatnią opcję, która informuje, kiedy użytkownik wykonał ostatnią aktualizację. Jest to doskonałe narzędzie, które wskazuje na wydajność wtyczki. Jeśli w raporcie znajduje się kilka spamerskich adresów URL, skopiuj i wklej link w polu bloków niestandardowych, aby uzyskać podejście ręczne. Następnie zapisz wszystkie zmiany i zakończ.

  • Wyświetl zablokowane witryny

Kliknij kartę spamu strony odsyłającej i wybierz Wszystkie zablokowane witryny. Następnie otwiera okno z wszystkimi zablokowanymi adresami URL i można je otworzyć bez żadnego zagrożenia.

  • Uzyskiwanie Pozbyć się Ghost Referrer Spam

Otwórz Google Analytics, aby sprawdzić, czy działa. Niektóre witryny mogą się przedostać, ponieważ są skierowane do Ghost, co oznacza, że ​​nie dostają się do witryny, więc wtyczki nie mogą ich blokować. Wykonaj następujący proces: kliknij opcję Odbiorcy, wybierz Technologia, a następnie Sieć. Znajdź i wybierz Hostname jako wymiar podstawowy. Zanotuj wszystkie domeny i zrób listę wszystkich uzasadnionych. Kliknij Administracja, filtry, dodaj filtry, niestandardowy typ filtra, a następnie dołącz. Wybierz Zapisz i wyjdź. Wróć do panelu kontrolnego, aby sprawdzić, czy działa .

November 23, 2017