Back to Question Center
0

Semalt przedstawia 4 kroki do skonfigurowania filtra w Google Analytics do śledzenia subdomen

1 answers:

Ustawienie niestandardowego filtru w Google Analytics pozwala nam analizować ruch subdomen oddzielnie od naszej głównej witryny. Te niestandardowe filtry są przydatne dla stron docelowych , witryn z blogami i witryn komercyjnych, które są częścią istniejących domen.

Oto wyczerpujący i bezpośredni przewodnik od Andrew Dyhan, czołowego eksperta od Semalt , w jaki sposób można skonfigurować filtr w Google Analytics do śledzenia poddomen.

Krok 1: Skonfiguruj Google Analytics w poddomenie:

Należy upewnić się, że konto Google Analytics jest skonfigurowane w poddomenie i obie domeny używają jednego kodu UA - ditrevit forte τιμη. Jeśli obie witryny nie używają tej samej właściwości UA, możesz nie widzieć swoich statystyk podczas tworzenia filtrów. Możesz również skorzystać z Asystenta tagów Google i sprawdzić status swojej domeny i poddomeny, upewniając się, że kod jest zainstalowany dokładnie. Po skonfigurowaniu kodu Universal Analytics dla obu witryn możesz przejść do drugiego kroku.

Krok nr 2: Utwórz nowe widoki na koncie Google Analytics:

Tworzenie nowych widoków na koncie Google Analytics jest proste. Po zalogowaniu się na swoje konto powinieneś kliknąć sekcję Administrator i kliknąć opcję Utwórz nowy widok. Nie zapomnij nadać temu widokowi właściwej nazwy. Po ukończeniu tego kroku powinieneś dodać rzeczywistą subdomenę (np. Blog.abc. com) i zapisz ustawienia. Ten krok zapewnia bezproblemowy dostęp do niezmienionych i nieprzetworzonych danych o ruchu. Co więcej, łatwo jest wyłączyć filtry, ale nie można ich trwale usunąć i ciągle nie można zmienić filtrowanych danych .

Krok 3: Zastosuj filtry niestandardowe:

Powinieneś kliknąć na nowe widoki utworzone dla swojej subdomeny i zastosować niestandardowe filtry tak szybko, jak to możliwe. Pod typem filtra należy wybrać opcję filtra niestandardowego i kliknąć przycisk Uwzględnij. Możesz także wybrać nazwę hosta rozwijanego menu; tutaj musisz dodać subdomenę z kropkami i ukośnikami odwrotnymi. Na przykład, jeśli Twoja subdomena to www.wholesale.abcsite.com - możesz wstawić ją jako hurtową \ .abcsite \ .com.

Po zakończeniu tego procesu nie zapomnij kliknąć opcji Sprawdź filtr, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie, ale jest to niepotrzebny krok. Po kliknięciu przycisku Zapisz filtry zaczną gromadzić i wyświetlać dane w ciągu najbliższych dwudziestu czterech godzin.

Krok 4: Dodaj wykluczenie odesłania do Google Analytics:

Powinieneś dodać wykluczenie odesłania do właściwości Google Analytics, ponieważ zapobiegnie wyświetlaniu odwiedzin poddomeny jako samodzielnych odesłań. Ponadto nie będą mogli przekreślić Twojego raportu Google Analytics. Aby zastosować wykluczanie odsyłające, należy przejść do sekcji Administrator na koncie Google Analytics. Po wybraniu właściwości, następnym krokiem jest kliknięcie opcji Informacje śledzenia. Na koniec powinieneś kliknąć na listę wykluczeń ze skierowań i dodać adres URL poddomeny przed zapisaniem ustawień. Aby uzyskać więcej informacji na temat filtrów i subdomen, należy zapoznać się z sekcją pomocy Google.

November 26, 2017