Back to Question Center
0

Semalt: Przykład ustawy antyspamowej, która może kosztować 10 milionów dolarów w Kanadzie

1 answers:

Kanada uchwaliła ustawę antyspamową o Dniu Kanady w 2014 r. Właściciele firm są teraz ukarani grzywną w wysokości 10 milionów USD za nieprzestrzeganie prawa. W przypadku indywidualnych nadawców spamu opłata wynosi 1 milion USD.

Ustawodawca uchwalił ustawę w 2010 r. I dopiero w 2014 r. Wprowadzili ją w życie. Ustawa dała wszystkim właścicielom firm trzyletni okres przejściowy do lipca 2017 r. Był to czas wystarczający, aby wszyscy marketerzy online mogli sprawdzić swoje obecne praktyki i porównać je z nowymi wytycznymi ustalonymi przez rząd Kanady lub uzyskać wyraźną zgodę osób prywatnych. służyli.

Oliver King, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , opracował podsumowanie tego, co określają przepisy nowej ustawy i ich wpływ na marketing internetowy .

1. Nigdy nie wysyłaj wiadomości elektronicznych osobom, które o nie nie poprosiły

Ustawodawstwo antyspamowe stanowi, że w żadnym wypadku osoby prywatne i firmy nie mogą przesyłać żadnych wiadomości e-mail na osobiste adresy e-mail, telefony komórkowe, konta w mediach społecznościowych ani smartfony bez zgody właściciela. O ile odbiorca nie jest w partnerstwie biznesowym z nadawcą, wszystkie dane kontaktowe muszą składać się z osób, które się zdecydowały. Wymaga to od firm likwidacji budynku zautomatyzowanej listy mailingowej. Rozwiązanie może być problematyczne, jeśli lista e-mail zostanie kupiona lub nabyta od strony trzeciej, osoba nie wyrazi wyraźnego pozwolenia na pojawienie się na liście, a jeśli firma nie potwierdzi, że kontakt jest aktywny.

2. Nie zmieniaj ani nie przesyłaj dalej wiadomości i danych transmisji do innego miejsca docelowego

Prawo stanowi, że można zmienić adres docelowy wiadomości e-mail tylko wtedy, gdy odbiorca wyrazi na to zgodę. Jedno zrozumiałe znaczenie oznaczałoby, że nie można włączyć osoby trzeciej (w imieniu innej osoby) do wysyłania wiadomości lub obsługi jakiejkolwiek odpowiedzi na nią. Innym wyjaśnieniem jest to, że miało to na celu zapobieganie atakom typu phishing lub hakowaniu za pomocą wiadomości e-mail, w których wiadomości, które złośliwi przechwytują wiadomości, zanim dotrą do zamierzonych odbiorców, mogą wysyłać poufne informacje z nich.

3. Nie instaluj żadnego programu komputerowego na komputerze innej osoby bez ich wiedzy

Uniemożliwiło to firmom używanie ich wiadomości e-mail jako sposobów, z których mogłyby one osadzać i instalować programy na swoich komputerach po otwarciu wiadomości e-mail. Ustawodawstwo nie rozróżnia programów szpiegujących, złośliwego oprogramowania ani legalnego oprogramowania. Dlatego też wszyscy nadawcy muszą podać cel oprogramowania zawartego w tych komunikatach znanych odbiorcy.

4. Powstrzymaj się od wykorzystywania wprowadzających w błąd informacji w Internecie lub w przypadku jakiejkolwiek promocji

Prawo wspiera uczciwość we wszystkich strategiach marketingowych. Reklamy wprowadzające w błąd lub zawierające fałszywe informacje stanowią bezpośrednie naruszenie prawa .

5. Nie zbieraj żadnych adresów ani danych osobowych bez zezwolenia

Za pomocą zautomatyzowanego procesu zbierania danych osobowych danej osoby jest bezpośrednie naruszenie Kodeksu karnego Kanady. Nie mogą również wykorzystywać zebranych adresów przy użyciu tej metody do wysyłania wiadomości elektronicznych przeznaczonych do ich wprowadzenia na rynek.

6. Mieć sposób na udowodnienie zgody oraz wyjście z kontaktów

Ustawa daje także marketerom możliwość ochrony kampanii e-mailowych poprzez posiadanie dowodów na to, że ktoś wyraził zgodę na umieszczenie ich na swojej liście mailingowej.

Wniosek

Projekt nowej zasady miał na celu przypomnienie marketerom, że muszą traktować swoich odbiorców z najwyższym szacunkiem. Przy dużym strumieniu wiadomości e-mail wysyłanych codziennie, Kanada chce tylko, aby te najbardziej odpowiednie dotarły do ​​odbiorców Source .

November 24, 2017