Back to Question Center
0

Semalt: rzeczy, które musisz wiedzieć o oszustwach internetowych i oszustwach

1 answers:

Oszustwa internetowe polegają na nielegalnym korzystaniu z oprogramowania lub usług internetowychczyichś aktywów. Każdego roku miliony do miliardów dolarów są kradzione za pośrednictwem stron internetowych, wiadomości e-mail i innych podobnych rzeczy. Kilkahakerzy o wysokich profilach używają nazw odnawianych sprzedawców, aby uwięzić ofiary i wziąć ich pieniądze w Internecie - dell computer trade ins. Z biegiem czasu,Oszustwa internetowe stały się poważnym problemem dla cywilów i organów ścigania.

Ross Barber, the Semalt Customer Success Manager, przekazuje ważne informacje na temat tego rodzaju działalności przestępczej.

Jak się zabezpieczyć

Można chronić się w Internecie, jeśli wiesz wszystko o typachoszustw internetowych. Skradzione karty kredytowe, nieznane e-maile, loterie, niewiarygodne strony internetowe i fałszywe aukcje są najczęstszymi typamioszustwa online. Nie ma ustalonej reguły, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie; Możesz jednak zabezpieczyć się, zachowując dane karty kredytowej.Ważne jest również, aby unikać klikania nieznanych załączników i nie udostępniać swojej nazwy użytkownika lub hasła stronom trzecim.

Co zrobić, jeśli staniesz się ofiarą

Liczba oszustw internetowych rośnie w dzisiejszych czasach, więc ważne jest, abyś to zrobiłmiej na uwadze kilka rzeczy:

  • 1. Odpowiadaj tylko na e-maile, które pochodzą z autentycznych identyfikatorów. Jeśli masz folder ze spamemodbieranie znacznej liczby wiadomości e-mail, należy je usunąć tak wcześnie, jak to możliwe.
  • 2. Należy pamiętać, że żadna prawdziwa praca nie wymaga opłat, w tym opłat za rozpatrzenie wniosku wizowego,opłaty za certyfikację i opłaty administracyjne..Jeśli ktoś oferuje ci pracę i chce, abyś złożył opłatę, są szanse, że on lub ona jestpróbuje cię złapać w pułapkę.
  • 3. Nie powinieneś być uwięziony przez kogoś, kto twierdzi, że wygrałeś na loterii. Nie matakie rzeczy w Internecie, więc hakerzy chcą tylko przyciągnąć i ukraść twoje pieniądze.

Jak otrzymać zwrot pieniędzy

Ustawy o handlu elektronicznym oferują legalne zasoby i sposoby odzyskania pieniędzy. Jeśli byłeśofiarą takich oszustw, możesz skontaktować się z Centrum Zażaleń w Internecie. Złóż skargę do tej firmy, a oni prześledzą adres IPadres, z którego zostały skradzione twoje pieniądze.

Możesz również złożyć w swoim banku Formularz rozstrzygania sporów klienta, aby kontynuowaćtransakcje zostają zatrzymane. W tym celu należy skontaktować się z lokalnym oddziałem banku i podać wszystkie szczegóły. Sąd może dalejprzeprowadzić dochodzenie w sprawie skarg, a sprawa zostanie rozpatrzona i wydana w ciągu od dziewięciu do jedenastu miesięcy.

Rodzaje oszustw internetowych

Oto niektóre z głównych rodzajów oszustw internetowych, które egzekwują prawo i przepisywładze i organizacje konsumenckie patrz:

  • Aukcje i sieci detaliczne online

Nieuczciwe programy często pojawiają się na stronach aukcyjnych, aby przyciągnąć coraz więcej osób.Hakerzy próbują ukraść Twoje pieniądze za pomocą tych programów, oferując Ci atrakcyjną kwotę lub wycieczki do innych krajów.

  • Business Opportunity

Jeśli ktoś skontaktuje się z tobą za pośrednictwem poczty e-mail i oferuje możliwość biznesową, są szanseże on lub ona próbuje cię złapać w pułapkę. Możliwości biznesowe nigdy nie są oferowane za pośrednictwem prywatnych identyfikatorów e-mail.

  • Kradzież tożsamości i oszustwo

Niektóre systemy oszustw internetowych obejmują kradzieże tożsamości - bezprawne pozyskanie i używanieTwoje dane osobowe w sposób, który wiąże się z oszustwami lub oszustwami.

November 23, 2017