Back to Question Center
0

Semalt sugeruje sposoby zgłaszania oszustw internetowych i oszustw

1 answers:

Wielu właścicieli witryn i programistów doświadczyło oszustw i oszustw internetowych.Co zaskakujące, większość ofiar nie zgłasza niczego. Często ofiary wstydzą się, że popadły w oszustwa, a nawet straciły nadzieję.W związku z tym niezwykle ważne jest zgłaszanie oszustw internetowych i oszustw internetowych w celu zapobiegania atakom dokonywanym przez cyberprzestępców na inne witryny lub osoby. Jedenmusi mieć ducha walki. Ponadto istnieje wiele organizacji, które chcą pomóc ofiarom - soybean moisture shrink. Przestępstwo dokonane za pośrednictwemInternet jest również karalny.

W jaki sposób internauta, właściciel witryny lub programista mogą zgłaszać oszustwa lub oszustwa?Jakie są dostępne zasoby raportowania oszustw i oszustw? Dowiedz się w tym artykule dostarczonym przez Andrew Dyhan, Customer Success Manager firmy Semalt .

Zasoby dotyczące oszustw internetowych i oszustw.

Internet Crime Complaint Center (ICCC) jest pierwszym użytecznym zasobem. To jestpartnerstwo pomiędzy Narodowym Centrum Kryminalnym Białego Kołnierza a Federalnym Biurem Śledczym Stanów Zjednoczonych. Według internetuekspertów, ICCC jest jedną z najlepszych platform do zgłaszania poważniejszych oszustw, które dotyczą włamań (lub włamań komputerowych), Kradzieży transakcjiSecrets (Economic Espionage), kradzież tożsamości i inne poważne ataki cybernetyczne. Jednak nadal można zgłosić każde inne przestępstwo, które tego nie dotyczynależą do wymienionych kategorii, nawet jeśli uważają, że popełnione przestępstwo jest niewielkie..Ponadto, jeśli przestępstwo nie należy do kategorii ICCC,organizacja może skierować ofiarę do odpowiedniej agencji. ICCC jest platformą, która otwiera drzwi wszystkim ofiarom oszustw i oszustw internetowych.

Po drugie, internetowe biuro ds. Lepszego biznesu Stanów Zjednoczonych i Kanady zapewnia stronę internetowądla klientów, którzy pomagają ofiarom oszustw w zgłaszaniu skarg dotyczących sprzedawców internetowych i innych oszustów. Ponadto ofiary oszustwamoże również przeszukiwać bazę danych tej organizacji, aby ustalić, czy dany sprzedawca ma przeciwko sobie jakiekolwiek inne skargi. Również,skarżących zachęca się do podjęcia działań następczych i ustalenia, czy zostały rozwiązane jakiekolwiek skargi dotyczące sprzedawcy internetowego.

Po trzecie, strona internetowa informacji o oszustwach internetowych rządu Stanów Zjednoczonych to kolejnadroga do popełniania przestępstw internetowych. Platforma najlepiej nadaje się do reklamacji, takich jak ataki phishingowe, przekrętowe wiadomości e-mail, skargi konsumentówdotyczą marketingu internetowego i oszustw inwestycyjnych internetowych. Witryna zawiera również linki do odpowiednich agencji, które zajmują się raportowaniem oszustwszczególny rodzaj przestępczości internetowej.

Następnie Craigslist ma stronę, która jest dodatkowo poświęcona zapobieganiu oszustwomdostarczanie informacji o procedurach sprawozdawczych w przypadku oszukania przez członków Craigslist. Więcej informacji jest dostępnych na stronieStrona internetowa Craigslist, jak radzić sobie z oszustwami w dowolnym momencie.

Centrum bezpieczeństwa eBay to kolejna platforma dla bezpieczeństwa Marketplace. Topomaga hakować ofiary poprzez zgłaszanie oszustw związanych z aukcjami i oszustw odpowiednim organom. Ponadto zapewnia Centrum bezpieczeństwa eBayegzekwowanie prawa w zakresie technik ustalania, czy oszust próbuje sprzedać skradzione towary. Ta funkcja jest szczególnie ważnaofiarom kradzieży mienia.

Wreszcie, strona Facebook Security pozwala ofiarom oszustw na zgłaszanie oszustw, nieuczciwychaplikacje, hacki na konta, spam lub inne ataki związane z Facebookiem. Nie wstydź się. Zgłoś oszustów, aby zapobiec przyszłym szkodom.

November 23, 2017