Back to Question Center
0

Semalt: Trzymaj się! Wirusowe Wirusy Komputerowe

1 answers:

Stare powiedzenie preferuje ochronę do wyleczenia. We współczesnej erze cyfrowej polegamy na komputerach praktycznie we wszystkich naszych działaniach. Tak się składa, że ​​nasze komputery są celem złośliwego oprogramowania, znanego również pod nazwą złośliwego oprogramowania - bio stoffe meterware gro?handel. To oprogramowanie osadza się w systemie operacyjnym komputera, co utrudnia jego odinstalowanie lub wyeliminowanie.

W tym artykule Alexander Peresunko, menadżer sukcesu Semalt , określa środki zapobiegawcze, aby zapewnić, że komputer jest wolny od złośliwego oprogramowania. Należą do nich:

Zainstaluj oprogramowanie do usuwania złośliwego oprogramowania - Pozwalają one użytkownikowi komputera wykryć i usunąć wszystkie złośliwe typy oprogramowania, w tym oprogramowanie szpiegujące i reklamowe. Złośliwe oprogramowanie może być bezpłatne lub sponsorowane przez różne opcje oprogramowania na rynku, takie jak oprogramowanie McAfee Anti-Virus, które jest wstępnie skonfigurowane do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania. Jednak każde narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania ma swoje mocne i słabe strony w radzeniu sobie z różnymi rodzajami złośliwego oprogramowania. Użytkownicy komputerów powinni jednak wykonać kopię zapasową swoich plików przed uruchomieniem szkodliwego oprogramowania, aby upewnić się, że żadne dane nie zostaną utracone.

Ogranicz nieautoryzowany dostęp na komputerze osobistym - Jest to możliwe dzięki utworzeniu kont użytkowników w celu ograniczenia dostępu do komputera i umożliwienia mu określenia rodzaju aktywności, jaką można wykonać na konto użytkownika..Każdy komputer ma konto administratora, które przywiązuje uprawnienia do czynności, takich jak instalacja oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie działa, gdy infiltruje system komputerowy za pośrednictwem administratora. Oprócz administratora wszyscy inni użytkownicy muszą logować się za pośrednictwem ograniczonych kont użytkowników, aby ograniczyć prawdopodobieństwo zainfekowania szkodliwym oprogramowaniem. Oznacza to, że system komputerowy powinien konfigurować nazwy użytkowników i unikalne hasła dla wszystkich użytkowników, a także konfigurować unikalne hasła dla kont administratora. Takie środki ograniczają dostęp do systemów komputerowych przez osoby postronne lub nieautoryzowane poprzez hakowanie. Ponadto zaleca się, aby administratorzy trwale wyłączali konta gości, ponieważ są to punkty wejścia dla hakerów .

Maksymalizuj zabezpieczenia komputera podczas konfiguracji - Preferencje systemu komputerowego pozwalają kontrolować wszystkie czynności i funkcje systemu operacyjnego. Dlatego konieczne jest skonfigurowanie jak największej liczby funkcji, szczególnie tych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu systemu komputerowego. W oknie zabezpieczeń Apple na przykład daje preferencje konfiguracji haseł, aby obudzić komputer, wymaga hasła administratora, aby uzyskać dostęp do systemu i wyłączyć automatyczne logowanie.

Regularnie aktualizuj swoje systemy operacyjne i programy - Twój system komputerowy powinien zawsze mieć najnowsze łatki i aktualizacje. Włącz automatyczne aktualizacje, aby upewnić się, że otrzymasz je w czasie rzeczywistym po wydaniu. Oprogramowanie antywirusowe i złośliwe oprogramowanie również musi być aktualne, aby zapewnić wykrywanie i eliminowanie wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Nie zaniedbuj swoich przeglądarek internetowych, ponieważ mogą one stanowić kolejną lukę w zabezpieczeniach przed wprowadzaniem złośliwego oprogramowania, szczególnie w przypadku ciężkiej przeglądarki internetowej. Dostosuj też ustawienia, aby wyłączyć reklamy pop-up, ponieważ nakłaniają użytkowników do pobierania i instalowania złośliwego oprogramowania .

Zawsze wiedz, co instalujesz - Każde oprogramowanie w kolejce do instalacji musi pochodzić z renomowanych źródeł. Zawsze czytaj umowę licencyjną użytkownika końcowego dla wszystkich aplikacji przed instalacją i skorzystaj z opcji instalacji niestandardowej. Pozwala to wykryć i wyeliminować szkodliwe oprogramowanie, zanim uszkodzi system komputerowy .

November 23, 2017