Back to Question Center
0

Semalt: W jaki sposób cyberprzestępcy mogą cię wyłudzać od internetowych oszustw?

1 answers:

Internet otworzył nieograniczone możliwości dla wszystkich. To proste. Jegowygodna - bulletin de salaire excel cadre. To jest zajebiste. Możesz robić zakupy, płacić rachunki, oglądać filmy, otrzymywać wiadomości, dokonywać rezerwacji, pracować w podróży i wiele więcej. Jako globalnyliczba ludności wymienia nowe sposoby korzystania z Internetu, cyberprzestępcy są w toku, ale zamiast budować, starają się oszustwo, oszustwo i kradzież. Więc,Jak zachować bezpieczeństwo przed oszustami internetowymi?

Odpowiedź jest prosta: zapoznaj się z popularnymi oszustwami internetowymi, określonymi przez Maxa Bella,Menedżer Sukcesu Klienta Semalt ,i nie staniesz się ofiarą.

oszustwo związane z phishingiem

W tym roku (2017 r.) Liczba wysłanych e-maili phishingowych była o 155% wyższa niż byłaostatni rok. Oszustwo phishingowe opiera się na komunikacji w sieciach społecznościowych lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tutaj, sprawca próbujeprzekonać do ujawnienia numeru karty kredytowej, danych bankowych, danych logowania lub innych danych osobowych. Możesz zostać awansowany na kliknięciepołączyć. Jest to sposób na rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania służącego do kradzieży danych w twoim systemie. Z dobrym i zaktualizowanym programem antywirusowym powinieneś być w stanietrzymaj się tego oszustwa.

Oszustwo w Nigerii 419

Oszustwo to zazwyczaj zawiera wiadomości e-mail, SMS, list lubnawet wiadomość o koncie społecznościowym wysłana przez damę w niebezpieczeństwie. Twierdzi, że jest bogatą dziedziczką, biznesową damą lub urzędnikiem państwowymbłagając cię o pomoc w odzyskaniu pieniędzy, po czym otrzymujesz ryczałt. Oto haczyk: pomagasz zapłacić trochę opłaty, a potem dostajeszduży udział.

Oszustwo z kartą z życzeniami

W tym schemacie dostaniesz "nieszkodliwy" kartkę z życzeniami od przyjaciela. Jednaklink, który po kliknięciu instaluje złośliwe oprogramowanie jest umieszczane gdzieś na karcie z pozdrowieniami. Szkodliwe oprogramowanie może być czymś z obrzydliwego programuuruchamia wyskakujące reklamy lub nieoczekiwane okna w przeglądarce internetowej. W najgorszym przypadku może to być ransomware - każdy koszmar.

Oszustwo związane z kartą kredytową

Kiedy czasy stają się trudne, ludzie uciekają się do różnych taktyk, aby uzyskać pomoc finansową.Możesz jednak otrzymać ofertę, która jest zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa. Weźmy ten przykład: siedzisz na tylnym siedzeniu taksówki w drodze do domu, potem tydostaniesz wiadomość, że masz wstępnie zatwierdzoną pożyczkę z małym zainteresowaniem..Nie daj się nabrać na to oszustwo. Użyj rozumu.

Oszustwo na loterii

Prawdopodobnie najstarszy oszust online. Przechodzi przez e-mail. Wiadomość jest prosta:wygrałeś nagrodę pieniężną w loterii lub loterii charytatywnej, ale aby odebrać swoje pieniądze, musisz zapłacić opłaty manipulacyjne lub cośw tej linii. Byłbyś zaskoczony liczbą zwycięzców, którzy wygrali bez udziału.

Oszustwo Hitmana

To jest całkowite wymuszenie. Sprawca grozi, że cię zabije, jeśli nie zapłacisz.Powiedzieliby, że zostali wynajęci, żeby cię zabić, ale oni (ci, którzy uderzyli) uważali, że musisz im zapłacić, żeby cię zostawiliw pokoju. Przerażające jest to, że mogą opowiadać o swoich życiowych działaniach.

Romansowe oszustwo

Dotyczy witryn randkowych. Schemat może być wykonywany przez wiele miesięcy z dokładnością ioszustwo. Potencjalny partner powoli zyskuje zaufanie, dając prezenty. Pewnego dnia twierdzą, że znajdują się w nagłym wypadku. Często krewnybyłby chory, albo ich interes utknął z powodu braku gotówki. Następnie zostaniesz poproszony o przesłanie pieniędzy, które zostaną zwrócone.

Oszustwo zatrudnienia

Tutaj dostaniesz wiadomość, że wylądowałeś na intratnej posadzie z wytrwałym wynagrodzeniem. Tamjest jednak haczykiem. Aby zabezpieczyć pracę, musisz uiścić opłatę.

Oszustwo podróży

Pojawia się podczas wakacji, jak latem lub w Boże Narodzenie. Tutaj obiecałeś coś dobregopakiet podróżny po bardzo taniej cenie. Aby uniknąć stania się ofiarą, sprawdź recenzję wspomnianej witryny. To może zaoszczędzić pieniądze.

Inne oszustwa

  • Oszustwo fałszywego sklepu internetowego - kopiuje globalne marki i żeruje na niczego niepodejrzewającychkupujących online chcących kupić nowe rzeczy.
  • Fałszywe oszustwo informacyjne - nie wymaga objaśnień.
  • Oszustwo pod fałszywe oprogramowanie antywirusowe.
November 23, 2017