Back to Question Center
0

Semalt Watch: jak zapobiegać złośliwemu oprogramowaniu i innym oszustwom

1 answers:

Oszuści online ukradli znacznie ponad 12 miliardów dolarów i są tak zdeterminowani, jak zawsze, aby zatrzymać kradzież. Uważają osoby starsze za najbardziej narażone cele. Są pewne metody, których używają.

Michael Brown, wiodący ekspert z Semalt , wyjaśnia, jak unikać niebezpiecznych ataków szkodliwego oprogramowania .

1. Bezpłatne rzeczy

Podczas przeglądania możesz natknąć się na reklamy z informacją, że dostaniesz coś za darmo - navy and royal blue. To może być darmowy burger i jesteś bardzo głodny. Nie daj się na to nabrać. Jeśli klikniesz reklamę lub link, otworzy się strona, która pobiera szkodliwe oprogramowanie do twojego komputera lub kopie danych osobowych.

W niektórych przypadkach strona wyświetli formularz do wypełnienia. Informacje będą wykorzystywane przez hakerów .

Nie klikaj tych reklam. Sprawdź, czy te oferty są prawdziwe, wyszukując w Google, przechodząc do legalnej witryny lub stron sprawdzających informacje, takich jak Snopes .

2. Oszukiwanie żałobników

Niektóre minusy szukają osób pogrążonych w żałobie, głównie wdów. Czytają nekrologi i znajdują najbliższą relację zmarłego. Scammer udaje, że pracuje w banku, a następnie wzywa bliskiego krewnego. Con otrzymuje dane osobowe w tym przebraniu. Dzięki tym informacjom oszust pozbawia pogrążonych w żałobie .

Jeśli w takiej sytuacji unikaj zajmowania się kwestiami finansowymi, ponieważ jesteś podatny na ataki, a oszuści są tam, gdzie cię atakują. Po zakończeniu żałoby śledzisz rozmowy telefoniczne i e-maile .

3. Oszustwa IRS

Niektórzy oszustów będą wywoływać udawanie, że pracują dla IRS.Jest to jeden z najlepszych oszustów.Zwrotnik będzie twierdził, że jesteś winien IRS jakieś pieniądze, zwykle z powrotem podatków.

Prosi cię o natychmiastowe przekazanie pieniędzy na określone konto, bo zostaniesz aresztowany i oskarżony. Aby tego uniknąć, oszuści mogą wykorzystywać poufne informacje, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, aby skłonić Cię do przekonania, że ​​naprawdę pracują dla urzędu skarbowego. Alternatywną metodą, której używasz, jest twierdzenie, że IRS zwróci Ci trochę pieniędzy po przyznaniu osobistych pieniędzy. informacje do dzwoniącego.

IRS zazwyczaj komunikuje się za pośrednictwem usługi pocztowej i jeśli otrzymasz telefon, możesz potwierdzić, że jest prawdziwy, dzwoniąc na numer 800-829-1040, który jest numerem telefonu IRS .

4. Oszustwa zdrowotne

Twój numer ubezpieczenia społecznego służy również jako numer Medicare, a oszuści atakują te informacje, a wkrótce możesz znaleźć opłaty, których nie ponosiłeś.

Chroń numer, trzymaj go w sekrecie. Jeśli zauważysz jakąś nieznaną aktywność, natychmiast poinformuj o tym ubezpieczenie zdrowotne. Oszuści mogą uzyskać Twoje Informacje o Zabezpieczeniach Społecznych poprzez próby wyłudzenia informacji. Często twierdzą, że dzwonią z rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Agencje rządowe nie dzwonią na zimne rozmowy i nie pytają o dane osobowe. Jeśli znajdziesz dzwoniącego z prośbą o podanie swoich danych osobowych, odłóż słuchawkę .

5. Ciche połączenia

Możesz rozluźnić się na kanapie i cieszyć się ulubionym programem, gdy dzwoni telefon. Podnosisz i mówisz "Cześć". Nikt nie odbiera. Jest to wezwanie robota, mające na celu weryfikację potencjalnych celów. Możesz tego uniknąć, używając identyfikatora dzwoniącego. Nie odpowiadaj również na niezidentyfikowane połączenia. Prawdziwy rozmówca często zostawia wiadomość na automatycznej sekretarce .

6. Wymiana informacji prywatnych

Pomimo dołożenia wszelkich starań, aby zachować poufne informacje z dala od chytrych oszustów, mogą uzyskać dane z:

  • Pozbawione skrupułów przedsiębiorstwa, które sprzedają informacje swoich klientów
  • Inni oszuści, którzy mogli próbować i odnieśli sukces lub nie udawali, że was oszukują
  • Fałszywe loterie i ankiety, w których należy podać swoje dane
  • .

Wszystko to jest swego rodzaju centrum zasobów dla oszustów. Bądź czujny

November 23, 2017