Back to Question Center
0

Semalt wyjaśnia wszystkim właścicielom stron WordPress, jak skonfigurować Google Analytics

1 answers:

Michael Brown, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt jest w 100% pewien, że Google Analytics to świetny sposób na zrozumienie odbiorców. Pomoże Ci dowiedzieć się, co ludzie myślą o Tobie, które z Twoich treści są najbardziej popularne, a także o lokalizacji Twoich odwiedzających. Tutaj dowiesz się, jak skonfigurować Google Analytics. Jeśli masz już Google Analytics na swojej stronie, założę się, że nadal będziesz uczyć się czegoś nowego - audemars piguet 44mm replica.

Pierwszy krok polega na zarejestrowaniu się w Google Analytics przy użyciu Twojego konta Google. Wystarczy ustawić nazwę konta, wpisać adres URL swojej witryny i ustawić odpowiednią strefę czasową dla swojej lokalizacji. Wreszcie, zaakceptuj warunki korzystania z usługi Google. Po zaakceptowaniu warunków otrzymasz sekcję kodu śledzenia na swoim koncie.

Posiadanie konta Google Analytics zapewnia dostęp do wielu funkcji, które należy włączyć. Dostarczają ci dodatkowych informacji na temat odwiedzających twoją stronę. Włączając raporty demograficzne i odsetkowe, otrzymasz dane dotyczące wieku, zainteresowań i płci użytkowników.

Kolejnym krokiem jest włączenie funkcji reklamowych. Pozwala to uzyskać dane dotyczące wieku, zainteresowań i płci odwiedzających witrynę.

Po włączeniu funkcji reklamowych musisz wykluczyć swój adres IP z Google Analytics. Prawdopodobnie odwiedzasz swoją stronę internetową dużo bardziej niż jakikolwiek inny klient. Możesz wykluczyć wizyty, konfigurując filtr. Musisz jednak znać swój adres IP, aby go zablokować. Najprostszym sposobem, aby to sprawdzić, jest skorzystanie z wyszukiwarki Google "Co to jest moje IP?".

Jeśli posiadasz konto Google Analytics i wykluczysz swój adres IP, zauważysz ogromną zmianę w swoich numerach. Gdy znasz już swój adres IP, musisz przejść do sekcji Filtry. Skonfiguruj nazwę filtra, upewnij się, że typ filtra jest wstępnie zdefiniowany i ustaw go jako Wyklucz. Jako źródło lub miejsce docelowe wybierz ruch z adresu IP, po czym wkleisz swój adres IP. Jeśli masz wiele adresów IP, będziesz musiał powtórzyć tę procedurę.

Twoja strona internetowa otrzyma trafienia z botów i pająków. Boty odwiedzają Twoją stronę internetową i po bardzo krótkim czasie odlatują. Mogą być bardzo irytujące, szczególnie jeśli korzystasz z Google Analytics przez jakiś czas. Być może próbujesz odczytać dane, ale losowi odwiedzający robaki przekręcają statystyki. Na szczęście istnieje wiele sposobów na wyplenienie tych irytujących botów ze statystyk.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego jest zaznaczenie "blokowych botów i pająków" na swoim koncie. Odwiedź sekcję Ustawienia widoku w panelu administracyjnym, a na samym dole musisz odznaczyć pole wyboru, a Google natychmiast wykluczy wszystkie znane boty ze statystyk, które otrzymujesz. Możesz to uzupełnić, instalując wtyczkę GM Block Bots.

November 24, 2017