Back to Question Center
0

Semalt: Wyłączając stacje monitorowania stacji monitorowania z poziomu Web Analytics

1 answers:

Nik Chaykovskiy, Senior Customer Success Manager Semalt , twierdzi, że korzystanie z Real Browser Checks to doskonały sposób monitorowania wydajności witryny i zarządzania całkowitym doświadczeniem klienta. Rigor to firma, która pomaga w tych kontrolach, upewniając się, że monitoruje stronę klienta w prawdziwej przeglądarce. Powodem, dla którego Rigor to robi, jest sprawdzenie, ile czasu zajmuje załadowanie strony w przeglądarce użytkownika. Obejmuje to również wszystkie pliki stron trzecich, takie jak widżety społecznościowe, pliki danych, sieci reklamowe, analizy i sieci CDN.

Właściciele witryn powinni również zwrócić uwagę na typowe przyczyny powolnego ładowania strony. Oprócz infekcji złośliwym oprogramowaniem, trojanami i wirusami, elementy stron trzecich mogą powodować powolne ładowanie - server virtualization services in portland. Dodają wartości do witryny, ale w przypadku witryn zorientowanych na wydajność, należy uważać na te zaimportowane kody. Badania wykazały, że te elementy stron trzecich mogą opóźniać ładowanie całej strony nawet o minutę. Ważne jest, aby oferować niektóre usługi, które łączą się z tymi dodatkowymi funkcjami. Niemniej jednak są one ponoszone kosztem i to od właściciela zależy określenie tych, które są integralne z witryną i tych, które nie są. Najlepszą metodą na sprawne przeprowadzenie tego jest przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści wszystkich funkcji stron trzecich .

Ponieważ Rigor pobiera całą zawartość strony na każdym poziomie monitorowania witryny, należy wykluczyć cały ruch generowany przez stacje monitorujące. W przeciwnym razie mogą prowadzić do przekreślenia wyników w Google Analytics. Istnieje procedura, którą należy wykonać, aby upewnić się, że użytkownik wyklucza cały ruch ze stacji monitorujących. Najczęściej stosowaną platformą analityczną jest Google Analytics.

Kroki zastosowane w Google Analytics są uniwersalne. Oznacza to, że nie ma znaczenia, która platforma analityczna jest używana, przewodnik jest taki sam dla wszystkich. W tym artykule zademonstrujemy to za pomocą platformy Google Analytics, która jest wspólna dla większości stron internetowych .

Oto, co należy zrobić:

  • Zaloguj się do oprogramowania Google Analytics
  • Po otwarciu znajdź kartę Administracja, która wyświetla listę wybranych profili
  • .
  • Wybierz odpowiedni profil. W takim przypadku Rigor byłby najlepszym wyborem.
  • Kliknij zakładkę Filtry z podanego wyboru
  • Wybierz opcję + Nowy filtr, aby utworzyć niestandardowy filtr witryny.

Po osiągnięciu tego punktu, być może trzeba będzie przejść przez listę stacji monitorowania, które obecnie posiada Rigor. Dostarczają one pełną listę lokalizacji Rygor ze swoimi stacjami monitorującymi, z ich adresem IP, kodem regionu i przypisaną rolą. Po zakończeniu identyfikacji adresów IP wróć do Google Analytics, aby zakończyć filtry niestandardowe.

Pod nowym filtrem przejdź do "Dodaj filtr do profilu"

  • Zaznacz pole z pytaniem, czy utworzyć nowy filtr
  • .
  • W informacjach o filtrze nazwa filtra powinna zawierać lokalizację stacji monitorującej, sprawdzić predefiniowany filtr w typie filtru. Wprowadź adresy IP stacji monitorujących rzeczywistą przeglądarkę.

Nie ma sensu wykluczać stacji centralnych lub treści, ponieważ nie pojawiają się one w ogólnej analizie. W końcu jest to kompletne, cały ruch ze stacji monitorujących nie pojawia się w raportach .

November 23, 2017