Back to Question Center
0

Semalt: Wyszukiwarki Mity i rzeczywistość

1 answers:

Od czasu pojawienia się internetu i wyszukiwarek ludzie wymyślili różne mity na temat działania wyszukiwarek. Przy tak wielu mitach poruszających temat SEO, ludzie zaczęli zastanawiać się, jak skutecznie go obejść. Jack Miller, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , przedstawia i wyjaśnia najlepsze mity i błędne wyobrażenia na temat wyszukiwarek:

Zgłoszenie do wyszukiwarki

Pod koniec lat 90. wyszukiwarki stosowały formularze zgłoszeniowe, które stanowiły część procesu optymalizacji - curso fotografia profesional online. Wówczas właściciele witryn i webmasterzy używają tagów do swoich stron i witryn z informacjami o słowach kluczowych i przesyłali je do wyszukiwarek. Bot będzie indeksować zawartość i wyświetlać zasoby w indeksie .

Niestety, proces miał zbyt wiele luk, a przedłożona treść często miała niewielką wartość dla czytelników ludzkich. Ostatecznie proces ten zmieniono na silniki oparte wyłącznie na indeksowaniu. Od tego czasu składanie wyszukiwarek od dawna było odrzucane. Zamiast tego wyszukiwarki twierdzą, że zastąpiły przesłane adresy URL koncepcją tworzenia linków z innych stron. Takie podejście ma na celu naturalną ekspozycję treści na silniki .

Chociaż nadal dostępne są formularze zgłoszeniowe, są to jedynie pozostałości po latach 90. i nie są już przydatne w nowoczesnym SEO. Tak więc, następnym razem, gdy usłyszysz agencję SEO oferującą formularze do przesyłania wyszukiwarek, wiedz, że to strata czasu i prawdopodobnie nie uzyskasz istotnej wartości z takich usług .

Meta tagi

Był czas, gdy tagi Meta były krytycznym aspektem SEO. W tym czasie wystarczy podać słowa kluczowe, które mają je uszeregować, i poczekać, aż użytkownicy wprowadzą te słowa. Gdy użytkownicy wpisali zapytanie, używając konkretnych słów jako słów kluczowych, Twoja strona pojawi się w wynikach. Niestety, podobnie jak w przypadku procesu przesyłania do wyszukiwarki, technika tagów Meta została zasypana spamem, a wyszukiwarki musiały ją odrzucić jako sygnał rankingowy .

Nadzienie słów kluczowych

Jeden z najpopularniejszych mitów na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek obraca się wokół praktyki wypychania słów kluczowych. Pakowanie słów kluczowych to praktyka polegająca na powtarzalnym używaniu określonych słów kluczowych na stronie, aby wyglądała bardziej pasować do wyszukiwarek

Osoby, które wierzą w upychanie słów kluczowych, robią to z nadzieją, że wyszukiwarki wykorzystują gęstość słów kluczowych do obliczania rankingu i trafności. Niestety, nie jest to już prawdą, ponieważ algorytmy wyszukiwarek stały się bardzo skuteczne w identyfikowaniu stron z wypchanymi słowami kluczowymi. Zamiast próbować oszukiwać system, lepiej jest zdobyć jeden wiarygodny link z witryny, która nie postrzega cię jako spamera .

Płatne reklamy w celu zwiększenia wyników organicznych

Jest to jeden z najczęstszych mitów w świecie SEO. Większość webmasterów jest często wprowadzana w błąd w wydatkach na reklamy w wyszukiwarkach lub na systemy pay per click (PPC), aby poprawić swoją pozycję w rankingu. To, czego oni nigdy nie wiedzą, to to, że wszystkie główne wyszukiwarki zbudowały ściany, aby uniemożliwić PPC zwiększenie organicznych wyników .

Oszustwa w wyszukiwarkach

Praktyka próbowania gry w system przez spamowanie wyszukiwarek (tworzenie schematów i stron w celu zwiększenia rankingów) istnieje od lat dziewięćdziesiątych. W tym przypadku stawka jest zazwyczaj bardzo wysoka, ponieważ zajmuje tylko jeden dzień w wynikach wyszukiwania Google, ponieważ konkretne słowo kluczowe może przynieść dochody w tysiącach dolarów. Niestety, większość webmasterów, którzy robią to szybko, zdaje sobie sprawę, że nie jest warta z dwóch powodów:

Użytkownicy i wyszukiwarki nie lubią spamu. Czytelnicy nienawidzą spamu z pasją, a wyszukiwarki mają motywację finansową do walki z nim. To może wyjaśnić, dlaczego Google stał się bardzo popularny w porównaniu do innych wyszukiwarek ze względu na możliwość walki i pozbycia się spamu lepiej niż jego konkurenci. Mimo że spam działa w krótkim okresie, jego długoterminowe skutki dla Twojej strony nie są warte wysiłku .

Wyszukiwarki stały się inteligentne w identyfikowaniu spamu na przestrzeni lat. Wyszukiwarki stały się bardzo skuteczne w wybieraniu treści manipulacyjnych. Utrudnia to osoby, które próbują manipulować swoim rankingiem przez wprowadzające w błąd wyszukiwarki. Najnowsza aktualizacja Pandy firmy Google wprowadziła zaawansowane algorytmy do walki z treściami o niskiej wartości i spa .

Budowanie powiązań manipulacyjnych

Manipulative link building to kolejna popularna metoda próbowania oszukania systemu. Technika ta polega na próbach wykorzystania popularności wyszukiwarki w rankingu w celu poprawienia widoczności w sposób nielegalny. nadal popularne jest to, że wyszukiwarkom trudno jest zidentyfikować nieetyczne połączenie linków, ponieważ występuje w wielu formach, takich jak schematy połączeń, niskiej jakości linki do katalogów i wzajemne programy wymiany linków .

Płaszcz

Wskazówki dotyczące wyszukiwarki stanowią, że musisz wyświetlać robotowi taką samą treść, jaka byłaby wyświetlana czytelnikowi. Obejmuje to nie ukrywanie tekstu w kodzie HTML witryny, której nie widzą użytkownicy. Kiedy webmaster lub właściciel witryny łamie tę zasadę, mówi się, że angażują się w maskowanie. W rezultacie wyszukiwarki zapobiegają rankingowi stron w wynikach organicznych .

Strony o niskiej wartości

Nie jest to technicznie uważane za spamowanie. Jednak wyszukiwarki mogą stosować określone techniki w celu określenia, czy strona ma niepowtarzalną i wartościową treść dla użytkowników. Strony, które są zwykle odfiltrowywane, obejmują treści skopiowane, cienką treść afiliacyjną i strony, które mają niewielką wartość dla użytkowników .

Teraz, gdy wyjaśniono najczęstsze mity na temat SEO, skąd wiadomo, czy wypadłeś z wyszukiwarkami, zwłaszcza z Google za angażowanie się w nieetyczne praktyki? Przez większość czasu może być trudno wiedzieć, czy wyszukiwarki cię ukarały. Możesz jednak użyć kilku metod, aby dowiedzieć się, czy jesteś na czarnej liście, czy też Twoja witryna ma inne problemy, które wpłynęły na Twój ruch .

Najpierw musisz sprawdzić, czy witryna zawiera błędy utrudniające indeksowanie Twoich treści przez wyszukiwarki. Aby dowiedzieć się, czy masz takie błędy, rozważ skorzystanie z Google Search Console. Możesz także sprawdzić swoją witrynę pod kątem zmian na stronach, które mogły zmienić sposób, w jaki wyszukiwarki widzą twoją zawartość lub dowiedzieć się, czy Twoja witryna zawiera zduplikowane treści .

Po zidentyfikowaniu źródła problemów możesz poprosić wyszukiwarki o zniesienie kary. Chociaż zniesienie kar jest bolesnym i powolnym procesem, który rzadko ma gwarancje, ważne jest, aby dać z siebie wszystko. Należy jednak pamiętać, że uwzględnienie w wynikach wyszukiwania jest przywilejem, a nie prawem. W tym przypadku lepiej zastosować odpowiednie metody SEO niż angażować się w nieetyczne praktyki i płacić za to najwyższą cenę .

November 26, 2017