Back to Question Center
0

The Semalt Islamabad Expert o ustawianiu Google Analytics, aby usunąć Ghost Referrer

1 answers:

Spam w Google Analytics stał się poważnym problemem. Z powodu zalewu spamu polecającego ze stron dla dorosłych i przycisków społecznościowych, webmasterzy zostali przytłoczeni wszystkimi filtrami, które skonfigurowali do zarządzania bezużytecznymi danymi, które otrzymują ich witryny. Nie ma powodu do paniki, ponieważ skonfigurowanie Google Analytics do ukrywania spamu ze strony odsyłającej jest dość łatwe. Najpierw jednak powinieneś zrozumieć, jak działa spam kierujący - summer hats australia.

Jeśli chcesz, aby ludzie odwiedzali twoją stronę i są świadomi jakości twojego ruchu, powinieneś zwrócić uwagę na techniki SEO białego kapelusza.

Najlepszy ekspert z Semalt , Sohail Sadiq, podaje tu przekonującą praktykę w tym zakresie .

Nikt nie może pozbyć się spamu ze strony odsyłającej, ponieważ przekręca statystyki i szkodzi rankingowi witryny w pewnym zakresie. Dlatego powinieneś jak najszybciej usunąć go z konta Google Analytics. Darodar.com, priceg.com, iloveVitaly.com, hulfingtonpost.com i blackhatworth.com to najczęściej odsyłacze kierujące do frustracji użytkowników Google Analytics .

Jeśli zauważysz wzrost ruchu w raporcie Google Analytics, Twoja natychmiastowa reakcja może być przyjemna. Ale powinieneś martwić się o jakość ruchu i współczynnik odrzuceń witryny. Prawdopodobnie spam odsyłający odwiedza Twoją witrynę ze 100% współczynnikiem odrzuceń, a czas spędzony na Twojej witrynie wynosi zero sekund. Zanim zaczniesz cokolwiek innego, powinieneś zadać sobie pytanie "czy ten ruch jest niezawodny, czy nie". Jeśli nie, powinieneś podjąć kroki w celu pozbycia się spamerów. W tym celu sprawdź pochodzenie ruchu. Przejdź do sekcji Pozyskanie> Cały ruch> Odesłania i sprawdź źródła ruchu..Spróbuj ocenić, skąd faktycznie pochodzą odwiedziny.

Poważną wadą odsyłaczy jest to, że wykorzystują one inteligencję witryny i zwiększają współczynnik odrzuceń, wpływając na ranking wyszukiwarki w ciągu kilku dni.

Rozwiązanie tego problemu

Jeśli kliknąłeś na link HulfingtonPost.com lub inny link do spamu, zamknij przeglądarkę tak szybko, jak to możliwe. Następnie możesz ponownie otworzyć i usunąć pliki cookie oraz historię, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że różne rodzaje spamu można rozwiązywać na różne sposoby. Niektóre z nich zostały omówione poniżej.

Creepy Crawler

Pełzają po sieci i pobierają informacje dla własnych środków. Wykonuje różnorodne zadania, klikając na linki i zachęcając do kliknięcia podejrzanych linków. Zwykle pochodzi z różnych adresów IP i nie można zablokować ruchu przez wykluczenie adresów IP na koncie Google Analytics. Możesz jednak zablokować go w swoich plikach .htaccess .

Ghost Referral

Odwołanie od duchów nie odwiedza twojej witryny. Jego najczęstszymi przykładami są darodar.com i ilovevitaly.co. Możesz rozważyć edycję pliku .htaccess, ale nie przyniesie to ci korzyści i nie ma sensu, ponieważ odesłania ghostów są dość potężne, by sobie z nimi poradzić. Nie możesz zablokować ich wizyt w całości, ale możesz zachować ich ślad na koncie Google Analytics. Zamierzają oni oszukać śledzenie Google i używać losowych identyfikatorów śledzenia do wykonywania swoich zadań. Prawdopodobnie Twój identyfikator został śledzony i zarejestrowany przez spam odsyłający, a teraz odwiedziny odsyłające są wyświetlane w raportach Google Analytics. Należy użyć filtrów, aby zapobiec spamowi i dodać podejrzaną witrynę na liście wykluczeń ze skierowań .

November 29, 2017