Back to Question Center
0

To jest właściwy czas, aby powiedzieć "Pożegnanie się ze złośliwym oprogramowaniem" - Porady dotyczące semaltu

1 answers:

Każdy użytkownik komputera może paść ofiarą licznych metod wykorzystywanych przez oszustów do wstrzykiwania złośliwego oprogramowania i wirusów na komputer. Podłączenie komputera online, gdy ma nieodpowiednie oprogramowanie zabezpieczające, naraża użytkownika na różne zagrożenia bezpieczeństwa. Pojedyncze kliknięcie podejrzanego linku lub wyskakujących reklam może ściągnąć złośliwe oprogramowanie i wirusy na komputer, powodując poważne szkody, ponieważ hakerzy mogą wykorzystać możliwość monitorowania logowania i ataku na dane bezpieczeństwa użytkownika, aby ułatwić kradzież tożsamości, oszustwo i wiele innych inne szkodliwe działania - what is information technology outsourcing.

Ten artykuł autorstwa Maxa Bella, menadżera sukcesu Semalt zapewnia proste zalecenia dotyczące ochrony przed możliwym do pobrania szkodliwym oprogramowaniem, trojanem i innymi wirusami.

Aktualizacja oprogramowania zabezpieczającego

Komputer powinien mieć oprogramowanie antywirusowe, które zawsze jest aktualizowane. Aktywne oprogramowanie antyszpiegowskie i antywirusowe może ułatwić monitorowanie działań komputera w celu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Odpowiednia konfiguracja zapory połączona z automatyczną aktualizacją systemu bezpieczeństwa może zapewnić bezpieczeństwo przed trojanem.

Wpisz URL w przeglądarkach zamiast w dostarczonych linkach

Kliknięcie łącza udostępnionego w wiadomości e-mail jest skrótem do Internetu, ale może narazić użytkownika na trojana i złośliwe oprogramowanie. Hakerzy mogą udostępniać pozornie legalne linki za pośrednictwem wiadomości e-mail, w których kliknięcie linku powoduje pobranie złośliwego oprogramowania i wirusów wykorzystywanych do kradzieży danych osobowych w celu przeprowadzenia oszustw. Wpisywanie linków bezpośrednio w przeglądarce zapewnia bezpieczną alternatywę dla przeglądarki .

Nie otwieraj podejrzanych plików

O ile nadawca załącznika do wiadomości e-mail nie jest z pewnością znany, nie zaleca się otwierania go. Oszuści mogą wykorzystywać załączniki do wiadomości e-mail do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania i wirusów..Dokładnie sprawdź adres nadawcy lub zeskanuj załącznik za pomocą oprogramowania zabezpieczającego .

Korzystaj z zaufanych stron internetowych do pobierania i instalowania oprogramowania

Darmowe gry, filmy i programy do pobrania mogą wydawać się atrakcyjne dla wielu osób, ale mogą spowodować wiele szkód. Twórcy złośliwego oprogramowania i wirusów atakują niewinnych użytkowników komputerów, którzy podążają za perswazją, aby ułatwić sobie oszustwa. Pobieranie z niezaufanych witryn może instalować nieznane złośliwe oprogramowanie na komputerze. Wykonuj wszystkie pliki do pobrania tylko z zaufanych witryn.

Dostosuj pobieranie plików "Drive-by" do minimum

Ustaw zabezpieczenia przeglądarki, aby wykryć nieautoryzowane pobieranie. Średnie ustawienia zabezpieczeń w programie Internet Explorer umożliwiają identyfikację i blokowanie nielegalnych pobrań w celu zapewnienia bezpieczeństwa przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Użyj blokerów wyskakujących okienek

Kliknięcie na wyskakujące okienko lub linki na wyskakującym okienku pojawiającym się na stronie internetowej może zainstalować trojana i inne wirusy na komputerze. Zamknij wyskakujące okienka lub zainstaluj blokery wyskakujących okienek, aby wykonać to zadanie .

Nie kupuj oprogramowania udostępnionego w wiadomościach e-mail lub wiadomościach

Reagowanie na przypadkowe wiadomości e-mail lub wiadomości, które wymagają instalacji oprogramowania, może spowodować zainfekowanie systemu złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Klikając na dostarczone linki, trojan może zostać zainstalowany, aby spowodować szkody .

Dyskusja na temat bezpieczeństwa komputera

Dzielenie się kwestiami bezpieczeństwa wśród rodzeństwa i młodzieży w zakresie złośliwego oprogramowania i wirusów online sprawia, że ​​są oni świadomi. Mogą powstrzymać się od ślepego korzystania z sugerowanych linków i podejmować decyzje w celu uniknięcia złośliwego oprogramowania i wirusów.

Regularne wykonywanie kopii danych

Regularne tworzenie kopii zapasowych jakichkolwiek danych w komputerze może zabezpieczyć dokumenty podczas ataku trojana. Użytkownicy mogą przywracać dokumenty zniszczone przez złośliwe oprogramowanie i wirusy.

November 23, 2017