Back to Question Center
0

Tricks To Stop Malware Pop-Ups and Spam - Semalt Expert

1 answers:

Pop-upy i spam są zwykłym spotkaniem w dzisiejszym korzystaniu z Internetu. Popupy mogą pochodzić od legalnych firm, które mają określoną przyczynę i przyczynę. Jednak niektóre wyskakujące okienka mogą pochodzić od złośliwego oprogramowania lub niektórych innych typów trojanów, które mogą być obecne w systemie - oculos de sol ray. Niezależnie od źródła, należy ostrożnie obsługiwać wyskakujące okienka. Niektóre z nich mogą zawierać wirusy, które mogą doprowadzić do licznych działań zła dla ofiary .

Z drugiej strony Nik Chaykovskiy, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , twierdzi, że spam jest częstym problemem, przed którym staje większość użytkowników poczty e-mail. Wiadomości spamowe pochodzą od osób, które mogą mieć złe intencje w stosunku do ofiary. W większości przypadków spam zawiera trojany obecne w wiadomościach e-mail oraz inne szkodliwe linki. W innych przypadkach ludzie wysyłają wiadomości zawierające spam w celu przejęcia komputera ofiary i manipulowania danymi .

Jak działają wyskakujące okienka złośliwe i spam

Złośliwe oprogramowanie może być obecne na wyskakującym okienku informacyjnym nawet spamu. W innych przypadkach niektóre złośliwe oprogramowanie, które są już obecne na komputerze, mogą powodować inne wyskakujące okienka. Malware może być również kodem, który może być obecny w treści wiadomości e-mail. Ponadto wiadomości spamowe mogą również tworzyć złośliwe oprogramowanie w sposób, w jaki wykonują swoje systemy. Na przykład użytkownicy programu Microsoft Outlook mogą mieć atak hakowania, gdy podglądają obrazy w swoim kodzie.

Kliknięcie okienka popup może oznaczać zainstalowanie oprogramowania szpiegującego Popupy mogą być na wiele sposobów, na przykład mogą migać jak powiadomienia na ekranie toastu, mogą pojawić się natychmiast po przeniesieniu kursor myszy nad menu lub nawet masowy atak reklamy pop-up może powodować wyświetlanie wielu reklam Niezależnie od typu złośliwego oprogramowania, nie należy go klikać. Kliknięcie trojana może wywołać różne skrypty, które mogą wykonać wiele włamania

Sposoby zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu

Ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas obsługi wiadomości e-mail. Na przykład ważne jest, aby nie otwierać żadnych załączników ani wiadomości tekstowych ze źródeł, które nie są jasne. Ponadto niektórzy nadawcy są znanymi oszustami znanymi większości dostawców poczty e-mail. Nie akceptuj ofert szybkich, a także szybkich programów. To niektóre z tanich sposobów wykorzystywanych przez cyberprzestępców do łapania ludzi. Na koniec nie klikaj linków obecnych w wiadomościach spamowych, takich jak przycisk anulowania subskrypcji. Ten błąd potwierdza tylko ważność twojego maila dla hakerów, otwierając drzwi do dalszych ataków .

Zapobieganie wyskakującym okienka i ich uszkodzenie

Większość wyskakujących okienek pochodzi z powodu wpływu niektórych programów szpiegujących. W związku z tym konieczne jest usunięcie niektórych programów szpiegujących, które mogą powodować wyświetlanie wyskakujących okienek. Na przykład unikaj klikania dowolnego wyskakującego okienka. Nawet nie próbuj zamknąć wyskakującego okienka, klikając przycisk zamykania. Zamiast tego usuń go z zasobnika systemowego.

Aktualizacja systemu operacyjnego, a także oprogramowania antyszpiegowskiego może oznaczać wiele sukcesów. Na przykład oprogramowanie antyszpiegowskie może zatrzymać niektóre wirusy obecne w systemie. Ważne jest również zwiększenie ustawień bezpieczeństwa przeglądarki. Trzymanie się z dala od stron internetowych, których bezpieczeństwo nie jest jasne, może uchronić je przed atakami złośliwego oprogramowania .

November 29, 2017