Back to Question Center
0

Właściwa optymalizacja obrazu - Semalt Expert

1 answers:

Jeśli chodzi o optymalizację wyszukiwarki , możesz uznać, że najważniejszy jest indeks stron lub artykuły zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych. Jednak obrazy są pomijanym czynnikiem, który przyczyni się do rankingu Twojej witryny. Istnieją różne elementy optymalizacji obrazu, które należy wziąć pod uwagę, aby pokazać swoje treści na pierwszej stronie Google. Niektóre z nich zostały omówione poniżej, Max Bell, Semalt Customer Success Manager.

Wypełnij tagi tekstu alternatywnego:

Tekst alternatywny jest często używany do opisu twoich obrazów - volketswil fc. Użytkownicy niedowidzący mogą nie widzieć zdjęć i treści, ale mogą czytać tekst alternatywny, więc do swoich zdjęć powinieneś dołączyć tagi tekstu alternatywnego. Pozwala użytkownikom zrozumieć charakter Twoich artykułów. Co więcej, wyszukiwarki nie będą w stanie skanować wszystkich zdjęć; więc dzięki tagom tekstowym alt możesz powiedzieć Google, Bing i Yahoo wszystko o swojej zawartości i swojej stronie .

Kompresuj obrazy i zachowaj rozmiary plików:

Szybkość strony i czas ładowania to dwa ważne czynniki SEO. Można bezpiecznie powiedzieć, że ładowanie stron może wpływać na twoją dekorację tekstową wyniki wyszukiwania , więc zawsze powinieneś kompresować zdjęcia i utrzymywać ich rozmiary lżejsze niż przeciętnie.TinyPNG jest dobrym i znanym narzędziem do kompresowania zdjęć.

Użyj opisowej nazwy pliku:

Konwencje nazewnictwa plików i podstawki ułatwiają zlokalizowanie plików obrazów. Poza tym pomagają Google znaleźć pliki obrazów i odpowiednio je uszeregować. Powinieneś zawsze używać opisowych i obszernych nazw plików, które zapewniają widzom wystarczającą ilość informacji o twoich treściach. Musisz uwzględnić odpowiednie słowa kluczowe, nazwy produktów i nazwiska fotografa, w zależności od rodzaju użytego obrazu .

Znaczniki danych strukturalnych:

Jedną z istotnych rzeczy, które możesz zrobić dla zawartości obrazu, a Twoja witryna wykorzystuje znaczniki danych strukturalnych. Dane strukturalne to kolejna forma metadanych, która informuje wyszukiwarki o słownictwie, którego używasz w swojej witrynie. Możesz dołączyć informacje o kategoriach swojej witryny, aby pokazać obraz w wynikach wyszukiwania. Musisz wypróbować Image Object, Image Vocabulary i Schema.org, aby opisać swoje obrazy i zawartość internetową .

Użyj odpowiedniego formatu obrazu:

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy optymalizacji obrazów, jest użycie odpowiedniego formatu. Najcenniejsze narzędzia, które znalazłem online, to drzewo decyzyjne Google. Powinieneś nadać obrazowi odpowiednią nazwę i zachować jego format jak JPEG. PNG i GIFF to dwa inne formaty obrazów, ale JPEG jest szeroko stosowany i jest bardziej niezawodny niż inne. Optymalizacja obrazu pod kątem SEO zapewnia dodatkowy impuls, którego możesz potrzebować, aby uzyskać ranking stron. Możesz zoptymalizować zarówno zawartość, jak i obrazy, aby odnieść sukces w działalności online. Zawsze powinieneś używać zasad projektowania, aby przekazać właściwy stosunek zdjęć, filmów i tekstu. Jeśli nadal nie masz pewności, sprawdź konsolę wyszukiwania Google, aby uzyskać więcej informacji i przydatnych wskazówek .

November 26, 2017