Back to Question Center
0

Zapytaj eksperta Semalt: jak zablokować ruch wewnętrzny za pomocą Menedżera tagów Google?

1 answers:

Ruch wewnętrzny jest z powodzeniem przedstawiany jako "Twoi przedstawiciele", "osoby naprawdę blisko Twojej marki", "Twój dział reklamy", "Twój korektor internetowy" .

W tym artykule Michael Brown, wiodący ekspert z Semalt , opisze dwie strategie wyjaśniające ten rodzaj wewnętrznej aktywności wykorzystującej (ogólnie) Menedżera tagów Google .

Istnieją dwie strategie:

1) URL wizyty

2) Ekstrakcja IP.

Oba podejścia mają swoje zalety i wady.

Jeśli ogólna populacja, którą musisz włączyć do swojej wewnętrznej aktywności, zawsze się porusza, korzysta z asortymentu gadżetów, lub trudno jest je znaleźć, wykorzystując limit adresów IP, powinieneś wykorzystać strategię podstawową - blue book value of boat.

Ekstrakcja IP wymaga, abyś miał pod uwagę konkretny adres IP, który musisz złożyć. Jest to najlepsza opcja dla działalności, która zaczyna się od stacjonarnych miejsc, podobnie jak w biurowych konstrukcjach lub systemach.

Technika 1: Adres URL wizyty

Naprawdę lubię tę technikę, ponieważ jest ona całkowicie po stronie klienta, nie potrzebuje żadnych dostosowanych pojemności ani zewnętrznych wywołań interfejsu programistycznego, aby odzyskać adres IP. Daje to twoim przedstawicielom lub klientom, z wyjątkiem sytuacji, w której chcą być traktowani jako ruch zewnętrzny .

Niezbędny jest tylko jeden parametr, który sprawi, że ruch wewnętrzny będzie wykorzystywał adres URL za każdym razem, gdy odwiedza witrynę .

Wykorzystaj zmianę adresu URL (najlepsza wskazówka)

W sytuacji, gdy okaże się, że wykorzystanie parametru adresu URL jest ponure, powinieneś skonfigurować redystrybucję 301 po stronie serwera i użyć adresu URL poddomeny lub próżności, aby poradzić sobie z przekierowaniem.

Technika 2: Ekstrakcja IP

Najważniejszym sposobem odizolowania ruchu wewnętrznego od zewnętrznej działalności jest wykorzystanie adresu IP klienta. Najbardziej znaną techniką jest wykorzystywanie typowych wyróżnień Google Analytics do przesiewania przez dowolny adres IP, który znajduje się w zdefiniowanym zakresie.

Ten przewodnik służy do komentowania ruchu wewnętrznego, a nie do jego oddzielania, więc sprawdzasz adres IP klienta w określonym zakresie, a jeśli jest podobieństwo, wyślemy te dane za pomocą niestandardowej platformy.

Odzyskiwanie i przetwarzanie IP przy użyciu JavaScript

Jeśli nie możesz skorzystać ze skryptów po stronie serwera lub PHP, możesz użyć JavaScript. Biorąc wszystko pod uwagę, nie można w rzeczywistości ustalić adresu IP klienta za pomocą tylko JavaScript. Musisz poprosić o adres IP z zewnętrznego źródła.

Wysyłaj niestandardowy wymiar za pomocą tagu wizyty w witrynie

Co więcej, w końcu zamierzamy osiągnąć ostateczny cel tej uciążliwej przygody. To świetna okazja, by dostosować tag odwiedzin witryny, mając na celu to, że zawiera dane o rodzaju ruchu w niestandardowej perspektywie.

November 24, 2017