Back to Question Center
0

Złośliwe oprogramowanie i sposoby, aby tego uniknąć - Semalt pokaże ci kilka trików

1 answers:

Julia Vashneva, Senior Customer Success Manager Semalt , otworzy ci oczy na pewne sztuczki, które trzeba wykonać, gdy są atakowane przez złośliwe oprogramowanie.

Prawie każdy z nas zajmował się wirusami komputerowymi i złośliwym oprogramowaniem w jakiejś części naszego życia. Czy mam rację? Nie jest fajnie mieć wirusy; zamiast tego powinieneś się martwić o swoje bezpieczeństwo online i bezpieczeństwo. Kiedy twój komputer zaczyna zwalniać, jest to czas, w którym należy unikać złośliwego oprogramowania i podejmować surowe działania .

Stosuj ochronę warstwową we wszystkich punktach

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest użycie warstwowej ochrony w każdym punkcie. Zapewni to ochronę systemu przed atakami sieciowymi, lukami w Internecie, wirusami powodującymi mutacje i pobieraniem z dysku - tomar fotos con flash. Aby uzyskać maksymalną ochronę, należy aktywować oprogramowanie zabezpieczające sieć i skanować urządzenie raz lub dwa razy w tygodniu. Możesz również wypróbować systemy zapobiegania włamaniom, zaporę ogniową, wgląd, SONAR i antywirus dla bezpieczeństwa online. Firma Symantec Security Response twierdzi, że powinniśmy aktualizować nasze oprogramowanie i systemy operacyjne .

Zmniejsz powierzchnię ataku

Zredukowanie powierzchni ataku w dużym stopniu jest ważne. Powinieneś odinstalować aplikacje, których nie używasz. Pozwólcie, że powiem wam, że wysokie ryzyko lub wrażliwe punkty końcowe mogą spowodować maksymalne uszkodzenie systemu. Dlatego należy skanować urządzenie raz dziennie i unikać instalowania nieznanego i niechcianego oprogramowania .

Popraw domyślne ustawienia programu Symantec Endpoint Protection

Ważna jest poprawa ustawień ochrony punktu końcowego Symantec. Nawet kilka ustawień może przynieść rewolucję w twojej ochronie online. Powinieneś zachować ustawienia zgodnie ze swoimi wymaganiami i zapewnić swoją prywatność, aby hakerzy Cię nie oszukiwali .

Zaktualizuj wtyczki przeglądarki

Większość atakujących ocenia twoje przeglądarki, a następnie próbuje zainfekować twoje systemy. Dlatego ważne jest aktualizowanie ustawień przeglądarki i wtyczek. Nigdy nie należy używać programów Internet Explorer, Acrobat, Flash i Abode Photoshop bez skanowania komputera lub urządzenia mobilnego. Wiele wirusów i złośliwego oprogramowania wchodzi do systemu za pomocą Internet Explorera. Dlatego lepiej trzymać się z daleka od przeglądarki i wypróbować Google Chrome lub inną wybraną przeglądarkę .

Zablokuj użycie P2P

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów wykorzystywania hakerów do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania jest sieć peer-to-peer (P2P). Zawsze należy blokować korzystanie z sieci P2P. W tym celu można tworzyć i egzekwować zasady inne niż P2P, takie jak korzystanie z komputera powinno być ograniczone, aby żaden z zewnątrz nie mógł uzyskać dostępu do urządzenia. W ten sposób możesz zapewnić, że twój komputer jest w dużym stopniu chroniony przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Wyłącz AutoRun

Możesz zatrzymać nadejście wirusów i złośliwego oprogramowania, obracając AutoRun. Pobierając coś, należy je zawsze wyłączyć, aby niepotrzebne elementy nie zostały zainstalowane na komputerze.

Upewnij się, że wszystkie łaty OS są zastosowane

Ostatni, ale nie najmniej należy upewnić się, że każda poprawka systemu operacyjnego jest poprawnie zastosowana. Firmy takie jak Apple, Microsoft i Google wydają pakiety serwisowe, poprawki zabezpieczeń i poprawki dla swoich globalnych klientów co miesiąc. Ich produkty pomagają nam korygować defekty w naszych systemach operacyjnych. Możesz uzyskać dowolny z tych produktów i zainstalować na swoim komputerze dla maksymalnego bezpieczeństwa i ochrony online. Niezależnie od tego, czy używasz Mac OS X, Windows czy innego systemu operacyjnego, zawsze powinieneś aktualizować swoje przeglądarki i programy raz lub dwa razy w miesiącu.

November 23, 2017